کد خبر: ۴۱۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۱۰

مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان احضار شد

رئیس کل دادگستری استان سمنان از وصول گزارش هیأت بازرسان حوادث ناشی از کار مبنی بر تعیین مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان خبر داد. ساعت ۱۹:۳۰ عصر یکشنبه دوازدهم شهریور بر اثر تجمع گاز در یکی از تونل‌های معدن ذغال‌سنگ شرکت البرز شرقی در عمق ۷۰۰ متری معدن در طزره دامغان، تونل ریزش کرد و ۶ نفر در معدن محبوس شدند.
 فارس: رئیس کل دادگستری استان سمنان از وصول گزارش هیأت بازرسان حوادث ناشی از کار مبنی بر تعیین مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان خبر داد.

محمد جعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: پس از بازدید میدانی به عمل آمده از معدن طزره با حضور هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار، مقرر شده بود با دقت و سرعت گزارش هیئت ۳ نفره کارشناسی حوادث کار به مرجع قضایی ارائه شود.

وی اظهار کرد: به محض دریافت گزارش کارشناسی، به منظور رعایت تشریفات قانونی، مقصر احضار شد تا با اطلاع از نظریه صادره روند رسیدگی به پرونده به درستی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: قانونگذار برای متهم حقوقی قائل است که از جمله آن اعتراض به نظریه بازرسان اداره کار است.

عبدالهی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان سمنان در پی وقوع حادثه معدن طزره، قصد دارد بر مدار قانون با مقصران برخورد کند تا بخشی از آلام خانواده‌ها تسکین یابد؛ ولیکن نمی‌پذیرد بی‌عدالتی اتفاق بیفتد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: به منظور پیگیری مطالبات خانواده‌های جانباختگان و ارائه گزارش تکمیلی از آخرین اقدامات انجام شده و استماع مشکلات آنان، جلسه‌ای در هفته جاری با حضور مسئولان قضایی و اجرایی شهرستانی، استانی و کشوری مربوطه برگزار می شود تا حقوق خانواده‌ها هرچه زودتر بدست آید.

ساعت ۱۹:۳۰ عصر یکشنبه دوازدهم شهریور بر اثر تجمع گاز در یکی از تونل‌های معدن ذغال‌سنگ شرکت البرز شرقی در عمق ۷۰۰ متری معدن در طزره دامغان، تونل ریزش کرد و ۶ نفر در معدن محبوس شدند. بر اثر این انفجار، تعدادی از کارگران بر اثر استنشاق گاز دچار تنگی نفس و مسمومیت شدند که در همان محل درمان شدند و ۶ کارگر نیز پس از ساعت‌ها تلاش نیروهای امدادی، متأسفانه جان باختند.