کد خبر: ۴۱۸۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۸۸

وزیر کشور: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است

وزیر کشور گفت: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از این واقعیت نگران هستند.
ایرنا: وزیر کشور گفت: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از این واقعیت نگران هستند.

احمد وحیدی در همایش «وقف، بقاع متبرکه و امنیت» که امروز سه شنبه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، ابتدا با اشاره به ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در به زانو درآوردن ملت فلسطین اظهار کرد: این افتضاح بزرگی برای رژیم صهیونیستی است که بعد از آنکه ادعا می‌کرد قوی ترین ارتش خاورمیانه و چهارمین ارتش دنیا را دارد اکنون آمریکایی‌ها باید برای حفاظتش، ناو بیاورند و تهدید کنند که اگر حزب الله لبنان ورود کند ما چنین و چنان می کنیم.

وی ادامه داد: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از این واقعیت نگرانند. در همین حال، وجدان مردم دنیا در حال بیدار شدن است و ترفندهای رژیم صهیونیستی و محور استکباری به نتیجه نرسیده است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش از محاسن وقف به عنوان امری اقتصادی - ارزشی نام برد و گفت: این کار خیر در عین حفظ مال، منافع آن برای امور خیریه و منفعت عامه است.

وحیدی با تقدیر و تشکر از حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل «تحول بخشی بسیار مهم در امر وقف» خاطرنشان کرد: امامزاده های عزیز، گنج های آخرالزمانی ما هستند و هر امامزاده ای نقطه اطمینان و امنیت بخش برای مردم است.

وی با اشاره به نقش تمدن منحط غربی در هویت زدایی ها و از خودبیگانگی ها گفت: حضور در امامزادگان در تحکیم باور دینی مردم، ساخت محیط و فضاسازی اثرگذار است و می تواند محل توسعه شهر باشد. توسعه فضای بقاع و امامزادگان امروز بیش از همیشه باید مورد توجه قرار بگیرد چون پناهگاهی برای مردم است.

وحیدی افزود: توسعه شهر باید با محوریت بقاع متبرکه انجام شود و رویکرد شورای عالی معماری و شهرسازی در طرح جامع و تفصیلی شهرها نیز این محوریت باشد.

وی همچنین به ضرورت وجود طرح امنیتی ویژه بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: برای هر بقعه باید طرح امنیتی وجود داشته باشد و در این زمینه آموزش‌های لازم ارائه شود.

وحیدی با هدف هماهنگی بیشتر در رفع مسائل ناشی از تداخل وظایف و ماموریت های توسعه ای وقف با سایر بخش های مردمی پیشنهاد داد: کمیته مشترک سازمان اوقاف (با وزارت کشور) برای حل مسائل احتمالی و پیگیری انتظارات مردم در ارتباط با امور وقفی تشکیل شود و برای این موضوع، اعلام آمادگی کرد.

در پایان این مراسم از احمد وحیدی وزیر کشور به عنوان فعال حوزه وقف تقدیر به عمل آمد و لوح های یادبودی از دست وزیر کشور با حضور چهره هایی همچون سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیارعالی فرمانده‌کل قوا و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به سایر فعالان حوزه وقف اهدا شد.