کد خبر: ۴۱۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۹۳

کاخ سفید: ایران دخالت بیشتری در جنگ اسرائیل و حماس نکرده است

«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای از افزایش دخالت‌های ایران در جنگ اسرائیل و حماس وجود ندارد.
ایسنا: «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای از افزایش دخالت‌های ایران در جنگ رژیم صهیونیستی و حماس وجود ندارد.

کربی روز سه‌شنبه در پاسخ به این سوال که «آیا مقامات آمریکایی شاهد دخالت ایران در درگیری میان حماس و رژیم صهیونیستی به روش‌های جدید بوده‌اند» گفت: جدا از لفاظی‌های انجام گرفته شاهد چنین مسئله‌ای نبوده‌ایم.

چندین منبع اطلاعاتی آمریکا نیز هفته گذشته اعلام کرده بودند که مطابق با اطلاعاتی که این کشور تاکنون جمع‌آوری کرده، در خصوص دخالت مستقیم ایران در برنامه‌ریزی، تامین منابع و تایید حمله روز شنبه حماس به رژیم صهیونیستی تردید وجود دارد.

منابع اطلاعاتی آمریکا تاکید کرده بودند که جامعه اطلاعاتی این کشور هنوز نمی‌تواند در این زمینه به طور کامل نتیجه‌گیری کند و به بررسی شواهد در رابطه با دخالت ایران در حمله حماس به رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

این منابع همچنین اعلام کرده بودند که بخشی از اطلاعات دریافتی باعث شده تا تحلیل‌گران در ارزیابی اولیه خود بگویند که دولت ایران نقش مستقیمی در این حمله نداشته است.

این در حالی است که آمریکا نقش محوری را در کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ایفا می‌کند و ارتش این رژیم را به انواع تسلیحات و مهمات تجهیز کرده است.