کد خبر: ۴۱۸۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۲۱

بیت کوین دوباره صعود کرد

بیت‌کوین در بحبوحه افزایش آمار خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ارزش بیش از ۲۸ هزار دلار...
بیت‌کوین در بحبوحه افزایش آمار خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ارزش بیش از ۲۸ هزار دلار ثابت باقی ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از اینوست، بیت‌کوین در روز سه‌شنبه (۱۷ اکتبر) بالای ۲۸ هزار دلار معامله شد و موقعیت خود را نزدیک به بالاترین میزان دو ماهه حفظ کرده است. انعطاف‌پذیری این ارز دیجیتال به افزایش غیرمنتظره ۰.۷ درصدی خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ماه سپتامبر نسبت داده شده است.


این ارز محبوب، پس از افت از اوج ۳۰ هزار دلاری خود، در روز دوشنبه به ۲۷ هزار و ۸۵۵.۲۱ دلار رسید و در حال حاضر به بیش از ۲۸ هزار دلار بازگشته است. این بالاترین نرخ بیت‌کوین از ۱۸ آگوست محسوب می‌شود و با عبور از سطح مقاومت محوری ۶۳.۰۰ در شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۶۵.۰۰، به اوج خود رسید.

در مقابل، اتریوم پس از اینکه برای مدت کوتاهی به بالای ۱۶۲۸.۱۶ دلار رسید، رکودی را تجربه کرد. اطلاعات نادرست در مورد تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) بلک راک منجر به کاهش ارزش این ارز دیجیتال شد و به پایین‌ترین سطح ۱۵۷۰.۸۹ دلار رسید. پس از ناکامی در عبور از سقف ۴۹.۰۰ شاخص قدرت نسبی، به نظر می‌رسد که اتریوم اکنون سطح پایین‌تری را در ۱۵۴۰ دلار هدف قرار داده است و به زنجیره بردهای چهار روزه خود پایان می‌دهد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۱۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۴۴ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۵۵ میلیارد دلار است که ۲۷.۱۵ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۳۹ میلیارد دلار است که ۵.۲۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۲.۴۷میلیارد دلار است که ۹۳.۲۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.