کد خبر: ۴۱۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۰۸

آمریکا ۱۹ فرد و نهاد مرتبط با برنامه موشکی و پهپادی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه ۱۱ شخص، هشت نهاد و یک شناور واقع در ایران، چین، هنگ کنگ و ونزوئلا در رابطه با برنامه پهپادی و موشک‌های بالیستیک ایران خبر داد. دفتر کنترل داریی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ خود مدعی شده که این اشخاص از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران یا توابع آن‌ها در تولید و تکثیر پهپاد و موشک حمایت کرده‌اند.
ایسنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه ۱۱ شخص، هشت نهاد و یک شناور واقع در ایران، چین، هنگ کنگ و ونزوئلا در رابطه با برنامه پهپادی و موشک‌های بالیستیک ایران خبر داد.

دفتر کنترل داریی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ خود مدعی شده که این اشخاص از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران یا توابع آن‌ها در تولید و تکثیر پهپاد و موشک حمایت کرده‌اند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم در این‌باره ادعا کرد: تصمیمات بی‌پروای ایران در راستای تکثیر پهپادهای ویرانگر و دیگر تسلیحات باعث طولانی شدن شماری از درگیری‌ها در منطقه و سرتاسر جهان شده است. آمریکا اقداماتی در راستای ایجاد اختلال در تکثیر پهپاد و دیگر تسلیحات توسط ایران انجام می‌دهد. ما جامعه بین‌المللی را ترغیب می‌کنیم که آن‌ها نیز این کار را انجام دهند.