کد خبر: ۴۲۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۹۷

هوای تهران با شاخص کیفیت ۱۴۰ همچنان در مدار آلودگی

 بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲ دی ۱۴۰۲) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
فارس: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲ دی ۱۴۰۲) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود و هم اکنون ۲ دی ۱۴۰۲ نیز شاخص آلودگی هوا روی عدد ۱۴۰ است و کیفیت هوای پایتخت همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در سال جاری و براساس روز شمار شاخص آلودگی تا امروز ۲ دی  ۱۴۰۲ کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، ۱۸۳ روز در وضعیت قابل قبول، ۷۵ روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بود.

هوای تهران در هیچ روزی در  وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار نداشته است. شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که این تقسیم‌بندی شامل «از صفر تا ۵۰ هوا پاک»، «۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول (سالم) یا متوسط»، «از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس»، «از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم»، «از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم» و «از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک» می‌شود. در شرایط کیفیت هوای ناسالم برای گروه حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.