کد خبر: ۴۲۲۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۹۱

هند سه ناوشکن موشک انداز به دریای عرب اعزام کرد

نیروی دریایی هند پس از حمله به یک کشتی تجاری متعلق به اسرائیل در سواحل هند در آخر هفته، سه ناوشکن حامل موشک هدایت شونده را در دریای عرب مستقر خواهد کرد. هند ضمن اعلام این خبر گفت که تحقیقات در مورد حمله پهپادی به این کشتی باری ادامه دارد.
شفقنا: هند برای حفاظت از کشتی‌رانی در حوزه تحت نفوذ خود سه ناو موشک انداز به دریای عرب اعزام کرد.

رویترز نوشت: نیروی دریایی هند پس از حمله به یک کشتی تجاری متعلق به اسرائیل در سواحل هند در آخر هفته، سه ناوشکن حامل موشک هدایت شونده را در دریای عرب مستقر خواهد کرد. هند ضمن اعلام این خبر گفت که تحقیقات در مورد حمله پهپادی به این کشتی باری ادامه دارد.

یمنی ها تهدید کرده‌اند که هر کشتی که به رژیم صهیونیستی تعلق داشته باشد را در تلافی حملات این رژیم به مردم غزه توقیف کرده یا به آن حمله خواهد کرد. در همین حال پنتاگون مدعی شده که یک پهپاد پرتاب شده از ایران به این کشتی در اقیانوس هند حمله کرده است. ایران ادعاهای آمریکا را «بی اساس» خوانده و رد کرده است.

نیروی دریایی هند اواخر روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به حملات اخیر در دریای عرب، نیروی دریایی هند ناوشکن‌های حامل موشک‌های هدایت‌شونده با نام‌های مورموگا، کوچی و کلکته را در مناطق مختلف مستقر کرده است تا حضور بازدارنده‌ای داشته باشد».