کد خبر: ۴۲۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۱

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۱ دی ۱۴۰۲ / بارش باران در ۱۵ استان

امروز دوشنبه ۱۱ دی در بخش‌هایی از استان‌های ایلام، لرستان، شرق کرمانشاه، جنوب همدان، خوزستان، یزد، اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی، رگبار و گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد گردوخاک و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف رخ می‌دهد. در ضمن در شمال کشور به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران، افزایش ابر و در برخی نقاط بارش خفیف انتظار می‌رود.
سازمان هواشناسی کشور از بارش باران طی امروز در ۱۵ استان کشور خبر داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز دوشنبه ۱۱ دی در بخش‌هایی از استان‌های ایلام، لرستان، شرق کرمانشاه، جنوب همدان، خوزستان، یزد، اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی، رگبار و گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد گردوخاک و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف رخ می‌دهد. در ضمن در شمال کشور به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران، افزایش ابر و در برخی نقاط بارش خفیف انتظار می‌رود.

هواشناسی اعلام کرد: فردا سه شنبه در جنوب شرق کشور، استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب شرق کرمان، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام هواشناسی، چهارشنبه در برخی نقاط جنوب شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد. از طرفی در شمال کشور به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران نیز افزایش ابر و در برخی نقاط بارش خفیف انتظار می‌رود. چهارشنبه وزش باد در نوار شرقی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز قابل ملاحظه است.

طبق گزارش هواشناسی، پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و نیز در مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری در شمال غرب و غرب سواحل خزر، از طرفی در جنوب غرب کشور شامل بوشهر، برخی نقاط فارس و جنوب خوزستان، بارش پیش بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، در سایر مناطق کشور تا پنج روز آینده جوی آرام و نسبتا پایدار پیش‌بینی می‌شود. همچنین تا سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود. در پنج روز آینده خلیج فارس مواج است.

سازمان هواشناسی همچنین وضعیت جوی امروز پایتخت را نیمه ابری و غبارآلود و در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۱۳ و کمینه دما ۵ درجه خواهد بود.