کد خبر: ۴۲۳۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۱۲

گزارش نبض بورس از فعالیت ماهانه بانک پاسارگاد، رشد درآمد 82 درصدی "وپاسار" در آذرماه

بانک پاسارگاد در گزارش فعالیت ماهانه آذرماه 1402 در کدال، درآمد شناسایی شده این بانک تا پایان آذرماه1402 را نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که درآمد تسهیلات اعطایی بیشترین سهم درآمدی این بانک در آذرماه را به خود اختصاص می‌دهد.
بانک پاسارگاد با نماد "وپاسار" در گزارش ماهانه منتهی به 30 آذرماه 1402 در کدال، ارقامی مربوط به میزان درآمد تسهیلات اعطایی، درآمد سپرده‌گذاری، درآمد کارمزد، درآمد اوراق بدهی و درآمد سرمایه‌گذاری را ارائه می‌کند.

بر اساس این گزارش، مجموع درآمد محقق شده از گزینه‌های مذکور، درآمدی معادل نزدیک به 14 هزار میلیارد تومان به دست آمده است و با توجه به درآمد نزدیک به 8 هزار میلیارد تومانی در آبان‌ماه نشان از رشد درآمد 82‌درصدی در آذرماه دارد.

درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد در آذرماه رشد 86‌درصدی نسبت به آبان ماه دارد. این درآمد در آذرماه معادل 13 هزار میلیارد تومان گزارش می‌شود.

درآمد تسهیلات اعطایی از ارائه خدماتی مانند اقساطی، جعاله، مرابحه، مضاربه، مشارکت مدنی، بدهکاران بابت اعتبارات اسنادی، تسهیلات ارزی و غیره بوده است.

درآمد کارمزدها دومین و بیشترین گزینه درآمدی بانک پاسارگاد در آذرماه بوده است، این درآمد در آذرماه، 423 میلیارد تومان است که نسبت به آبان ماه رشد 33درصدی دارد.

درآمد سپرده‌گذاری گزینه دیگر درآمدی این بانک به شمار می رود که در آذرماه درآمد 180 میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است.

گفتنی است که مجموع درآمد محقق شده بانک پاسارگاد از درآمد تسهیلات اعطایی، درآمد سپرده‌گذاری، درآمد کارمزد، درآمد اوراق بدهی و درآمد سرمایه‌گذاری از ابتدای سال مالی تا پایان دوره منتهی به 30 آذرماه1402 (9 ماهه سال جاری) بیش از 80 هزار میلیارد تومان برآورد می شود که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد 69‌درصدی را نشان می‌دهد.