کد خبر: ۴۲۳۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۶۰

۲ کودک، قربانی تیراندازی پدر داماد در مراسم عروسی

مردی که با تیراندازی در مراسم عروسی پسرش باعث مرگ دو کودک شده است، به اتهام قتل عمدی محاکمه می‌شود.
اعتمادآنلاین: مردی که با تیراندازی در مراسم عروسی پسرش باعث مرگ دو کودک شده است، به اتهام قتل عمدی محاکمه می‌شود.

متهم با تیراندازی در مراس عروسی پسرش باعث مرگ دوکودک شده و پدر و مادر آنها را زخمی کرده است.


ماموران پلیس دو سال قبل در جریان شلیک در یک عروسی قرار گرفتند. چهارنفر از جمله دو کودک در این حادثه زخمی شده بودند. دریا و نوید، دو کودک مجروح، به بیمارستان برده شدند و در آنجا مشخص شد هر دو جان خود را از دست داده‌اند اما پدر دریا و مادر نوید از مرگ نجات پیدا کردند.

پدر داماد بازداشت شد. او به ماموران گفت: من بر اساس رسمی که داریم در عروسی پسرم شلیک کردم و هدفم قتل کسی نبود.

با این حال مرد میانسال به زندان منتقل و پرونده به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده پدر دریا و مادر نوید به عنوان اولیای دم برای متهم درخواست قصاص کردند وگفتند حاضر به گذشت نیستند.

مادر نوید گفت: ما درعروسی بودیم. پدر داماد مست بود. او تفنگ را رو به بالا گرفت و شلیک کرد. نمی‌دانم چرا یکدفعه اسلحه را رو به زمین گرفت و به من، پسرم و دریا و پدرش شلیک کرد. من از قتل پسرم گذشت نمی‌کنم و درخواست قصاص دارم.

پدر دریا نیز همین گفته ها را تکرار کرد.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم و از اتفاقی که افتاده بسیار پشیمان هستم. طبق رسم داشتم شادی می‌کردم که این اتفاق افتاد. ما خصومتی با هم نداشتیم و شکات خودشان هم می‌دانند تیراندازی در عروسی، رسم است و من به خاطر رسم این کار را کردم اما متاسفانه گلوله به آنها برخورد کرد.

با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند، اما این رای مورد اعتراض اولیای دم قرار گرفت و پرونده به دیوان عالی کشور رفت.

در جلسه دیوان عالی کشور قضات اعتراض اولیای دم را قبول کردند و گفتند با توجه به اینکه آلت قتل کشنده بوده بنابراین متهم به عمل خود آگاه بوده است به این ترتیب رای ضادره نقض و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهم به زودی در دادگاه دوباره محاکمه می‌شود.