کد خبر: ۴۲۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۷۷

پلیس راهور تهران: در ۱۰ ماه امسال ۹ میلیون برگه جریمه «توقف غیرمجاز» صادر کردیم

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از صدور ۹ میلیون برگه جریمه توقف غیرمجاز در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.
فارس: رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از صدور ۹ میلیون برگه جریمه توقف غیرمجاز در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

امروز یکشنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ علی‌اصغر شریفی در برنامه تلویزیونی شهر امن در خصوص توقف غیرمجاز خودرو‌ها اظهار داشت: توقف در گذرگاه عابر پیاده که بیشتر در بلوار‌ها و تقاطع‌ها روی می‌دهد؛ خودرو‌ها در این محل‌ها روی خط کشی عابران پیاده پارک کرده و مانع تردد درست آن‌ها می‌شوند و این موضوع هم حق الناسی است که بر گردن رانندگان می‌ماند و هم باعث بروز حوادث برای عابران پیاده می‌شود. 

سرهنگ شریفی گفت: توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولان هم یکی دیگر از توقفات غیر مجاز بوده که بسیار مهم و حساس است. 

وی افزود: این تخلف، کاری غیراخلاقی است چرا که جانبازان و معلولان وقتی می‌خواهند در محلی که برای آنان اختصاص داده شده پارک کنند می‌بینند که راننده‌ای در جای آن‌ها پارک کرده و فضا را اشغال کرده است. 

سرهنگ شریفی گفت: پارک در این محل حمل با جرثقیل و جریمه ۱۰۵ هزار تومانی را بدنبال خواهد داشت و این جریمه جزو سنگین‌ترین جریمه تخلفات و توقفات ساکن است. 

وی گفت: توقف در داخل پیچ‌ها، روی پل‌ها و داخل تونل‌ها نیز جزء توقف‌های غیر مجاز و خطرناک است چراکه این محل‌ها در نقاط کور واقع شده و علاوه بر اینکه باعث بی نظمی می‌شود ممکن است که هر لحظه خودرویی با آن برخورد کرده و باعث بروز حوادث جبران ناپذیری شود.

سرهنگ شریفی با اشاره به اینکه ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به این تخلفات پرداخته است ادامه داد: پلیس هیچ گاه دوست ندارد که راننده‌ای را اعمال قانون نماید و راننده نیز دوست ندارد که جریمه گردد، ولی دیگر واقعا این شهر گنجایش این میزان خودرو را ندارد؛ نزدیک ۴ و نیم میلیون وسیله نقلیه در شهر تهران با پلاک تهران تردد می‌کنند.

وی اعلام کرد: در مدت ۱۰ ماه بیش از ۹ میلیون جریمه توقف غیر مجاز برای رانندگان خاطی صادر شده است؛ یعنی میانگین هر ماه حدود ۱ میلیون برگ جریمه برای رانندگان متخلفی که تخلفات توقفات غیر مجاز را انجام داده بودند صادر شده است.