کد خبر: ۴۲۴۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۹۲

قتل به خاطر سوءتفاهم؛ فکر می‌کردم لقب زشت به من داده‌اند اما فهمیدم اسم یک دانشمند بود

مردی که به خاطر سوء تفاهم مرتکب قتل شده است در دادگاه گفت گمان می‌کرد لقبی که به او داده شده فحش است در حالی که بعدها فهمید اسم یک دانشمند است.
اعتمادآنلاین: یک سال قبل ماموران در جریان زخمی شدن مردی قرار گرفتند که گفته می‌شد با شیشه دچار جراحت شده ‌است. ساعاتی بعد مرد جوان به نام پیمان جانش را از دست داد. مادر مقتول شکایت کرد و خواستار مجازات عامل قتل پسرش شد.

به این ترتیب متهم به نام هادی شناسایی شد و بعد از بازداشت به قتل اعتراف کرد اما گفت قصد قتل نداشت. او گفت: مقداری وسیله اضافه در خانه داشتم که تصمیم گرفتم آن را به سمساری دوستم ببرم و بفروشم. وقتی وارد مغازه شدم سینا لقبی به من داد. اول فکر کردم نام یک هنرپیشه بدنام خارجی است و خیلی عصبانی شدم. به او گفتم مگر با تو شوخی دارم! یک سیلی هم در گوش او زدم. درگیری بین ما بالا گرفت من چیزهایی سمت سینا پرت کردم که یکی از آنها به پیمان که او هم در مغازه حضور داشت، خورد. فکر نمی‌کردم این جوان کشته شود. چون اصلا با او دعوایی نداشتم.

بعد از گفته‌های متهم و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه دادگاه مادر مقتول درخواست قصاص متهم را مطرح کرد و گفت حاضر به گذشت نیست.

سپس هادی در جایگاه قرار گرفت. او گفت: من برای فروش اجناس اضافی خانه به سمساری دوستم رفتم. سینا در آنجا به من لقبی داد که فکر می‌کردم نام یکی از بازیگران بد خارجی است اما بعدها متوجه شدم نام یک دانشمند ایرانی است. من و دوستم با هم دعوا کردیم. من به سینا سیلی زدم و گفتم مگر با تو شوخی دارم! اینطوری بود که دعوا شروع شد و چند نفر دیگر که در درگیری بودند هم وارد دعوا شدند. پیمان هم یکی از آنها بود. در این درگیری پیمان یک تکه شکسته آینه را برداشت و ضربه‌ای به پای من زد. من هم برای دفاع از خودم گلدان و چند لیوان به سمت او پرت کردم. همان موقع یک تکه شیشه از روی میز برداشتم و به سمتش پرتاب کردم که  شیشه ناخواسته به قلبش برخورد کرد و روی زمین افتاد. من با قلیان چوبی که در قفسه  یک ضربه به سرش زدم و فرار کردم. البته با اورژانس تماس گرفته شد اما آمبولانس دیر رسید و اگر به موقع می‌رسید شاید پیمان زنده می‌ماند.

بعد از گفته‌های متهم وکیل او در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکل من به عمد کاری نکرده، او فقط تکه شیشه را پرتاب کرده و قصدش کشتن نبوده است درخواست برائت از قتل عمدی را دارم.

در پایان هیات قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برای تصمیم گیری وارد شور شدند.