کد خبر: ۴۲۴۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۹۳

ناپدری به جرم تجاوز به دختر نوجوان به اعدام محکوم شد

مردی به دخترخوانده ۱۴ ساله‌اش تجاوز کرده است با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران به مرگ محکوم شد.
 اعتمادآنلاین: متهم با شکایت دختر‌خوانده‌اش بازداشت شد. دختر 14 ساله که به تنهایی به پلیس مراجعه کرده‌ بود مدعی شد از سوی پدرخوانده‌اش مورد تجاوز قرار گرفته‌ است. او گفت: پدرخوانده‌ام به من تجاوز می‌کند. موضوع را به مادرم گفته‌ام؛ اما توجه نکرده‌ است و حالا درخواست کمک دارم.

وقتی ماموران مرد میانسال را بازداشت کردند او منکر همه چیز شد اما نتیجه آزمایشات پزشکی قانونی نشان می‌داد دختر 14 ساله به نام روژین واقعیت را می‌گوید.

به این ترتیب پرونده به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. دختر نوجوان به قضات گفت: چند سال قبل مادرم از پدرم جدا شد. من با مادرم زندگی می‌کردم، چون پدرم اعتیاد داشت و نمی‌توانستم با او زندگی کنم. مدتی از ازدواج دوباره مادرم گذشته‌ بود که پدرخوانده‌ام چندبار به اتاقم آمد و مرا مورد تعرض قرار داد. اوایل آنقدر حالم بد بود که حتی نمی‌توانستم به مادرم چیزی بگویم تا اینکه تصمیم گرفتم به این وضعیت پایان دهم. موضوع را به مادرم گفتم. عصبانی شد و گفت تهمت می‌زنی و دیگر نباید درباره این موضوع با کسی حرفی بزنی.

دختر نوجوان در ادامه گفت: ناپدری‌ام انقدر وقیح شده ‌بود که دیگر موضوع را پنهان نمی‌کرد. وقتی دیدم مادرم کمکم نمی‌کند تصمیم گرفتم خودم شکایت کنم.

وقتی مادر روژین احضار شد ابتدا انکار کرد که در جریان این اتفاق تلخ قرار داشت اما وقتی مدارک دادگاه را دید، اعتراف کرد که می‌دانست چه بلایی سر دخترش آمده است. او گفت: از ترس اینکه دوباره تنها و بی‌خانه بمانم سکوت کردم. من نمی‌خواستم دخترم اذیت شود.

مرد میانسال همچنان اتهام را قبول نمی‌کرد تااینکه تحقیقات نشان داد که این مرد سابقه تجاوز دارد. بررسی سوابق متهم نشان داد او چند سال قبل به جرم تجاوز به دختر نوجوان خودش به اعدام محکوم شده‌ بود و قبل از اجرای حکم با توجه به اینکه توبه کرده و دخترش هم شکایتش را پس گرفته بود از زندان آزاد شد.

دختر متهم برای ادای توضیحات به دادگاه احضار شد. او گفت: پدرم به من تجاوز می‌کرد. من شکایت کردم و خواستار برخورد قانون با پدرم شدم. پدرم در آن زمان از مادرم جدا شده بود، وقتی به اعدام محکوم شد با من تماس گرفت و گفت که توبه کرده و بعد هم همه اموالش را به نام من کرد. من هم شکایتم را پس گرفتم. هرچند او به من تجاوز کرده‌ بود اما پدرم بود و دوستش داشتم. او بعد از مدتی که از زندان آزاد شد با زنی دیگر ازدواج کرد و حالا شنیدم دوباره به دخترخوانده‌اش تجاوز کرده‌ است.

هرچند متهم منکر همه چیز بود اما مدارک موجود در پرونده و شواهد به دست آمده نشان می‌داد مرد میانسال به دخترخوانده‌اش تجاوز کرده ‌است و پزشکی قانونی نیز از روی دی ان ای این موضوع را تایید کرد. در نهایت قضات شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و متهم را به اعدام محکوم کردند. این دومین بار است که او به خاطر تجاوز  به اعدام محکوم می‌شود