کد خبر: ۴۲۴۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۰۸

جزییات قتل جوانی که با زن متاهل رابطه پنهانی داشت

سرگرد سمانه مهربانی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی تهران- زن جوان آرام آرام اشک می ریخت و در همان حال اظهاراتش را در برگه بازجویی ثبت می کرد.
تصویری آشنا از پایان تلخ اعلام فقدانی هایی که منجر به جنایت می شوند و افسر پرونده باید خبر ناگوار پیدایش جسد فقدانی را به خانواده وی بدهد.


کنار آنها می نشینم و منتظر می شوم تا ثبت اظهاراتش به پایان برسد . به زن تسلیت می گویم و از او می خواهم از اتفاقی که برای یکی از اعضای خانواده اش افتاده بگوید .

زن آهی می کشد و می گوید. چند روزی بود که از برادرم خبری نبود. ما هر روز تلفنی با هم صحبت می کردیم و خاموشی خط تلفنش مرا نگران کرد و وقتی به منزل مجردی اش هم مراجعه کردم و دیدم اثری از او نیست سریعا به پلیس آگاهی آمدم و فقدانش را اعلام کردم.

بعد از چند روز به من خبر دادند که برادرم به قتل رسیده و جسدش در روستایی در اطراف تهران کشف شد و ­قاتلش نیز دستگیر شده است. ولی من نمی دانم به والدینم چه بگویم. چطور به آنها علت فوت برادرم را توضیح بدهم . با تعجب به او نگاه کردم گفتم : چطور مگر انگیزه قاتل از کشتن برادرت چه بوده ؟

زن جوان سری تکان داد و گفت : وحید در یک شرکت خصوصی کار می کرد و با زنان زیادی در ارتباط بود . از صفحه اینستاگرامش هم معلوم بود که زندگی نرمالی ندارد. دنبال کننده های پیجش اکثرا زنانی بودند که با توجه به تصاویر پروفایلشان مشخص بود پایبندی اخلاقی خاصی ندارند . به دلیل زندگی مجردی اش ما نیز دخالت و نظارتی روی سبک زندگی اش نداشتیم .

ظاهرا وحید با یکی از دنبال کنندگان پیجش رابطه عمیقی پیدا کرده و متاسفانه آن خانم متاهل بوده است.

همسر آن خانم یعنی قاتل برادرم اعتراف کرده که به رابطه آنها شک کرده بوده است تا اینکه فایل های صوتی و پیام های رد و بدل شده میان آنها را می بیند و متوجه رابطه پنهانی آن دو می شود . بعد از سال ها زندگی مشترک یک دفعه با فایل های صوتی عشق ورزیدن همسرش با مردی غریبه روبه رو می شود و خوب در اوج خشم و نفرت تصمیم به قتل برادرم می گیرد.

به خانه مجردی او رفته و با هم درگیر می شوند. وحید به قتل می رسد و قاتل جنازه اش را با چمدان از منزل خارج کرده و در بیابان های اطراف تهران رها می کند و بلافاصله بعد از اعلام فقدان برادرم توسط من و اقدامات پلیسی همکارانتان معمای ناپدید شدن وحید حل می شود و خیلی زود با کشف جسد؛ قاتل نیز دستگیر می شود .

من داغدار برادر جوانم هستم از طرفی بابت دست درازی او به حریم خصوصی یک زن و شوهر نیز از صمیم قلب شرمنده ام.

برادر جوان من زیر خروارها خاک خوابیده و قاتلش نیز دستش به خون یک انسان آلوده شده و آینده اش دستخوش سرنوشتی نامعلوم شده است . اما دلم می خواهد بدانم الان آن خانم کجاست ؟

کسی که زندگی و جوانی برادرم و شوهر خودش را با شیطنت و هوسرانی اش نابود کرد کجاست ؟

به نظر شما زنی که با وجود تاهل و تعهد به همسرش با عکس ها و پیام هایش در اینستاگرام برای برادر من دلبری کرد و به زندگی مشترک چندین ساله اش خیانت کرد مجازاتی ندارد ؟

اینستاگرام به جای فضای تبادل اطلاعات و اخبار و ارتباط آشنایان تبدیل شده به بستر امنی برای عقده گشایی خانه خراب کن هایی مثل این خانم که خسته از زندگی مشترک خود برای مردان جوان خام و بی تجربه مانند برادر من دام پهن می کنند و در نهایت با نابود کردن زندگی دیگران بدون عذاب وجدان به سراغ نفر بعدی می روند .

نظریه کارشناس

بدون شک افراد زیادی در این دنیا وجود دارند که از همسر شما زیباتر موفق تر و با هوش تر هستند اما ازدواج به این معنی است که شما انتخاب کرده اید که با این وجود به یک فرد خاص وفادار بمانید و از هر شخص دیگری در فضای مجازی و حقیقی زندگی خود صرف نظر نمایید. هر اقدامی بر خلاف این انتخاب؛ خیانت محسوب شده و فرد را در پرتگاه نابودی خود و دیگران قرار می دهد .

هیچ توجیهی برای برقراری ارتباط پنهانی در فضای مجازی با فردی خارج از چارچوب زندگی مشترک شما وجود ندارد. وقتی شما به خوبی می دانید که آگاهی از این ارتباط موجب خشم و دل شکستگی و نارضایتی شریک زندگی اتان می شود .

در صورت بروز هرگونه مشکل در زندگی مشترک و احساس خشم و سرگردانی پیش از آنکه دست به اقدامی غیر قابل جبران بزنید از یک مشاور کمک بخواهید .

مشاوران و مددکاران پلیس سال هاست که در دفاتر اجتماعی کلانتری ها در یک قدمی محل زندگی شما مستقر بوده و آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما شهروندان هستند . پیش از آنکه خود و اطرافیانتان را با اقدامات نسنجیده و شتاب زده در مسیر اتفاقات غیر قابل جبران قرار دهید از مددکاران پلیس کمک بخواهید.