کد خبر: ۴۲۴۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۹۶

اولویت‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع اعلام شد

مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت گفت: از ساعت ۱۰ صبح امروز فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان مهرماه سال ۱۳۸۶ فراهم شده است.
تسنیم: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف بهحج تمتع برای سال آینده از ۱۵ دی ماه آغاز شد امابا تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای گروه دیگریاز دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شده است.

مهران فرشید؛ مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت در این گفت: از ساعت ۱۰ صبح امروز فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاریتا پایان مهرماه سال ۱۳۸۶ فراهم شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان فراخوان جدید می‌توانندبا مراجعه به سامانه reserve.haj.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند، اظهار کرد: تاکنون ۴۳ هزار و ۱۰۵ نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت نام کرده‌اند و حدود ۴۰ هزار نفر از ظرفیت ثبت‌نام باقی‌مانده است.

فرشید در ادامه تأکید کرد: از همه دارندگان فیش‌های تمتع، حتی افرادی که هنوز در اولویت اعزام قرار نگرفته‌اند، تقاضا می‌کنیم با مراجعه به سامانه رزرو حج اطلاعات خود را به‌روز رسانی و تکمیل کنند چراکه در این صورت به طور دقیق و سریع‌تری از اطلاعیه‌های سازمان حج مطلع خواهند شد.

 برای ثبت نام از متقاضیان شرکت در حج تمتع، ۴ گروه برایفراخوان تعیین شده بود که شاملدارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۹، دارندگان قبوضودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۲/۳۱، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۴/۳۱ ودارندگان قبوض ودیعه‌گذاریتا تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۰۱ بود.

پیش از این با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برایدارندگان قبوض ودیعه‌گذاریتا پایان شهریور ۱۳۸۶ نیز فراهم شده بود وفراخوان دیگر ودیعه‌گذاران به صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه خواهد داشت.

امسال ثبت‌نام برای حج تمتع با پیش ثبت نام آغاز شده است به این معنی که متقاضیان برای تشرف به حج اعلام آمادگی کرده و ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت، واریز می‌کنند و زمانی که کاروان‌ها اعلام شد از طریق کدملی و کد رهگیری، برای انتخاب کاروانوارد سامانه می‌شوند.