کد خبر: ۴۲۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۴۶

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران: کسی که ولایت نداشته باشد، دیانت او بودن در جبهه کفر است

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کسی که ولایت نداشته باشد دیانت او بودن در جبهه کفر است و اعمال فردی او تاثیر نخواهد داشت‌، بیان کرد: قوام امامت به اقتدار ولایت و امر به معروف و نهی از منکر است.
ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران امروز، ۱۵ بهمن در سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» که به مناسبت دهه فجر در شیراز برگزار شد، گفت: خداوند متعال تجلی قدرت معنویت و مرجعیت ایمانی را در سودای قلوب مردم ایران قرار داد و این زمینه‌ای بود تا به دست فقیه عارف شجاع و جان برکف، پرچم حق بر افراشته شود و با خون جوانان بسیاری آبیاری شد.


بخش هایی از اظهارات صدیقی را در ادامه می خوانید:
 
جریان انقلاب اسلامی پس از امام خمینی(ره) با سیر مقبول تکامل خود را طی کرد، امروز شاهد تولد مقاومت و صدور مبارزه با ظلم در تمام دنیا هستیم و برای نخستین بار تمام مردم دنیا علیه اسرائیل و ظلم فاحش او بر انسان‌ها عکس‌العمل نشان دادند.

امام خمینی(ره) مسیر انقلاب اسلامی را به سوی ظهور امام زمان(عج) و قیام مستضعفان نشانه‌گیری کرد، در فرصت‌های مختلف رهبر معظم انقلاب یادآوری می‌کنند که این انقلاب مقدمه است و در بیانیه گام دوم انقلاب خط را مشخص کردند تا آمادگی جهانی را در این مسیر کار کنند.

رسالت ما در این عالم احیای خود و بشریت است، در روایتی مستند نقل شده است تا کسی واقعا حضور باطنی نداشته باشد و در تکوین او نور توحید او نباشد و سرشست او آمادگی نداشته باشد، خدا را نمی‌شناسد.

مظهر کامل خدا حجت‌الله اعظم است و در درجه اول برکت وجود امام معصوم آیینه کاملی است که مردم در این آیینه صفات کمال و جمال را مشاهده می‌کنند.زندگی انسان در سرای آخرت است و در دنیا چند روزی بیشتر حضور نداریم و ابدیت خود را با این چند روز زندگی تامین می‌کنیم، اگر امامان معصوم نبودند جاذبه دنیا ما را از آخرت غافل می‌کرد.

حرکت عاشورایی که امام خمینی(ره) شروع کرد، یک حرکت معنادار و فقیه بود و تشخیص داده بود که باید خون به پیکره اسلام تزریق شود تا راه حق ادامه پیدا کند.

انقلاب اسلامی مهدوی بود. برخی از بزرگان باور داشتند که امام خمینی(ره) ظهور صغری را کلید زد و بنا به تعبیر اندیشمندان امروز در بین‌الطلوعین ظهور قرار داریم.

امام صادق(ع) نقل می‌کنند خداوند فرموده است که امتی که زیر پرچم امامت نرفته و دین‌داری با حکومت امامی که از جانب خداوند متعال انتخاب نشده باشد، داشته باشند، گرفتار خواهند شد، اگرچه در کارهای فردی خود پرهیزگار باشند.

کسی که ولایت نداشته باشد دیانت او بودن در جبهه کفر است و اعمال فردی او تاثیر نخواهد داشت‌، قوام امامت به اقتدار ولایت و امر به معروف و نهی از منکر است.