کد خبر: ۴۲۴۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۱۰۵

مقتول به زن برادرم تجاوز کرد؛ انتقام گرفتم

مردی افغان که هموطن خود را به خاطر مسائل ناموسی به قتل رسانده بود پس از یک سال فرار از ایران در نهایت دستگیر شد.
 اعتمادآنلاین: این متهم به قتل  14 آبان پارسال یکی از هموطنان خود را که خویشاوندی دوری هم با او داشته کشت و فرار کرد.

روز حادثه ماموران پلیس پایتخت درگیری مرگباری را در یک ساختمان نیمه کاره در محله نازی‌آباد تهران به بازپرس کشیک قتل پایتخت اطلاع دادند. پس از آن بازپرس محمد جواد شفیعی که در زمان وقوع ماجرا مسولیت کشیک قتل را داشت در صحنه جرم حضور یافت. این بازپرس جنایی همچنین دستور حضور تیم‌های تحقیق جنایی در ساختمان نیمه‌کاره را صادر کرد. به این ترتیب ماموران در یکی از واحد‌های ساختمان نیمه‌کاره با جسد مردی 35 ساله‌ روبرو شدند که آثار اصابت ضربات چاقو بر پیکر او نمایان بود.

در ادامه تحقیقات شاهدان که از اتباع کشور افغانستان بودند گفتند مقتول از مدتی قبل در آن ساختمان کار می‌کرد. یکی از شاهدان توضیح داد: امروز فردی که می‌گفت از فامیل‌های مقتول است،‌ سراغش آمد و  دو نفری به یکی از واحدهای نیمه کاره رفتند که در حال ساخت بودند. ناگهان صدای دعوا و درگیری شنیدیم و فوری به آن واحد رفتیم. دیدیم  مقتول بیل به دست دارد و ضرباتی به سمت قاتل پرتاب می‌کند،‌ در همین حین قاتل چاقو از جیب کتش درآورد و جلوی چشم ما چند ضربه به مقتول زد. بعد هم تهدید کرد که اگر به سمتش برویم ما را هم می‌زند، آن موقع بود که ما را مجبور کرد عقب برویم و فرار کرد.

با بدست آمدن این نتایج تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم به قتل آغاز شد. در نهایت از دوربین‌های مدار بسته تصویر متهم فراری بدست آمد. در ادامه تحقیقات تصویر متهم به خانواده مقتول نشان داده شد. برادر مقتول که برای پیگیری جنایت به ایران آمده بود، گفت: برادرم برای کار به ایران آمد و این فرد را هم می‌شناسم. او یکی از فامیل‌های دورمان است.

به این ترتیب هویت متهم شناسایی  و معلوم شد او به ترکیه فرار کرده است. با این وجود  متهم همچنان در لیست افراد تحت تعقیب قرار داشت تا اینکه مدتی پیش معلوم شد او به ایران آمده است.

یکی از اقوام مقتول چند روز پیش به پلیس مراجعه کرد و اطلاعات محل اقامت متهم فراری را در اختیار ماموران قرار داد و به این ترتیب متهم دستگیر شد. این متهم که در اعترافات اولیه انجام قتل را پذیرفت و گفت: متاهل هستم و دو بچه دارم. مدتی قبل با برادرم برای کار به ایران آمدم. هرکدام در یکجا کار می‌کردیم. یک روز برادر با حال خراب پیشم آمد. پرسیدم چی شده؟ گفت مقتول که همشهری و فامیلمان است وقتی فهمیده او به ایران آمده به خانه او در افغاتستان رفته و  با تهدید چاقو به زن برادرم تجاوز کرده و حتی شکایت هم کرده‌اند و تجاوز ثبت شده و پزشکی قانونی هم موضوع را تایید کرده است. من که دیدم حال برادرم بد است گفتم نگران نباش خودم کسی که این کار را کرده پیدا می‌کنم و انتقام می‌گیرم. چون می‌دانستم شکایت فایده ندارد. به من گفتند متجاوز به ایران  آمده است. از صبح تا شب در ساختمان‌های نیمه‌کاره می‌گشتم اینکه در نهایت او را در یک ساختمان نیمه کاره در جنوب تهران پیدا کردم و  کشتم. روز بعد  17 هزار دلار دادم و شبانه از مرز به ترکیه  رفتم. آنجا کارگر ساختمانی بودم. چون می‌ترسیدم دستگیر شوم باز هم شبانه به افغانستان رفتم و بعد هم ایران آمدم .

با این اعترافات متهم قرار بازداشت او صادر شد و او در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار دارد.