کد خبر: ۴۲۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۹۴

انفجار در خط لوله گاز سراسری جنوب به شمال کشور در بروجن

 فرماندار بروجن گفت: این خط لوله گاز که جزء خطوط سراسری گاز کشور است، در منطقه گردنه حلوایی دچار حریق و انفجار شد. فتاح کرمی افزود: در پی این اتفاق محور ارتباطی بروجن به لردگان و خوزستان در مجاورت این خط لوله، به‌منظور مهار آتش و برقراری امنیت در جاده، بسته شد و تیم‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی در محل مستقر شدند.
«حوالی ساعت یک بامداد امروز چهارشنبه(25 بهمن) حادثه آتش‌سوزی باعث انفجار در خط لوله سراسری گاز در محدوده گردنه حلوایی شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری شد که این اتفاق باعث رعب و وحشت مردم شهرهای بروجن، بلداجی و گندمان شد، به‌گونه‌ای که مردم خانه‌های خود را ترک کرده، به خیابان‌ها آمدند.»

به گزارش تیک به نقل از ایسنا، فرماندار بروجن با اعلام این مطلب گفت: این خط لوله گاز که جزء خطوط سراسری گاز کشور است، در منطقه گردنه حلوایی دچار حریق و انفجار شد.
فتاح کرمی افزود: در پی این اتفاق محور ارتباطی بروجن به لردگان و خوزستان در مجاورت این خط لوله، به‌منظور مهار آتش و برقراری امنیت در جاده، بسته شد و تیم‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی در محل مستقر شدند.

فرماندار بروجن از قطعی گاز این خط سراسری در پی این رخداد خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و به خودروهای عبوری مسیر ارتباطی بروجن به لردگان و خوزستان هم خسارتی وارد نشد.

کرمی با بیان این‌که حجم آتش به مرور فروکش کرد و اوضاع تحت کنترل درآمد، افزود: گاز شهری شهرهای بروجن، گندمان و فرادنبه هم که بر اثر این حادثه قطع شده بود، با تلاش مهندسان شرکت ملی گاز وصل شد.

فرماندار شهرستان بروجن گفت: این محور ساعتی بعد بازگشایی شد.

مرکز شهرستان بروجن در فاصله ۶۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع است.