کد خبر: ۴۲۵۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۵۶

۲۸ مصدوم در حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس و کامیون محور دامغان به سمنان

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس مشهد- کرمانشاه و کامیون در محور دامغان به سمنان ۲۸ مصدوم داشت.
ایرنا: رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس مشهد- کرمانشاه و کامیون در محور دامغان به سمنان ۲۸ مصدوم داشت.

پژمان قراییان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس و کامیون در ۳۰ کیلومتری سمنان ساعت سه و ۱۸ دقیقه بامداد امروز رخ داد که پس از گزارش حادثه، گروه‌های عملیاتی به سرعت به محل اعزام و ۲۸ نفر از مسافران حادثه دیده برای دریافت خدمات تخصصی به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شدند.

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار کرد: برای امداد رسانی به مصدومان این حادثه سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ۱۱۵ با ١۰ نیروی عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به صحنه اعزام شدند.

دکتر محمد فروزش‌فرد سرپرست بیمارستان کوثر سمنان نیز اعلام کرد این مصدومان به سرعت در بخش اورژانس پذیرش و خدمات‌دهی شدند و هم‌اکنون وضعیت جسمانی هیچ یک از مصدومان وخیم و بدحال نیست.

اتوبوس از مشهد به کرمانشاه در حرکت بوده است.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و راه روستایی دارد، بیش از ۶۰۰ کیلومتر از مسیر بیش از ۹۰۰ کیلومتری محور تهران- مشهد از استان سمنان عبور می‌کند که به دلیل تردد سالانه بیش از ۱٧ میلیون نفر از جاده های استان سمنان، یکی از محورهای پرترافیک کشور به شمار می رود.

گردنه آهوان در محور سمنان - دامغان، محور آرادان- گرمسار، محور گرمسار- ایوانکی، و محور میامی- سبزوار- عباس آباد، از محورهای پرتصادف استان سمنان است.

گستره جاده های استان سمنان به اندازه جاده‌های ۶ استان کشور است، این استان با ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به لحاظ وسعت رتبه ششم کشوری را دارد و در هر ۶۰ دقیقه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی استان عبور می کند.

در زمان اوج سفرها در هر ۶۰ دقیقه به طور متوسط بیش از یکهزار و ۲۰۰ خودرو از محورهای استان سمنان عبور می کند که با این حجم قابل توجه تردد، واژگونی خودرو یکی از رویدادهای تلخ در محورهای سمنان محسوب می شود.