کد خبر: ۴۲۵۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۳۰

آیت‌الله نوری‌همدانی به وزیر کار: به فکر مشکلات مردم ‌و رفع بیکاری باشید

مرجع تقلید شیعیان از وزیر کار خواست به فکر رفع مشکلات مردم به ویژه مستضعفین و اشتغالزایی برای بیکاران به ویژه اقشار تحصیل‌کرده باشند.
تسنیم: مرجع تقلید شیعیان از وزیر کار خواست به فکر رفع مشکلات مردم به ویژه مستضعفین و اشتغالزایی برای بیکاران به ویژه اقشار تحصیل‌کرده باشند.

آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در دفتر معظم له برگزار شد،  بر پیگیری مشکلات مردم به ویژه مستضعفین و رفع بیکاری تاکید کرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فرمایشات امام راحل در صحیفه نور بیان کرد: فقر، ظلم و جهل باید از میان برداشته شود که خود نیازمند حرکت و همتی جهادی و علمی است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: همانگونه که امام رحمت الله علیه نظام فاسد پادشاهی، نظام ارباب و رعیتی را سرنگون کرد، نباید با عمل و سخنانمان اسلام و نظام اسلامی را تضعیف و آن را ناکارآمد نشان دهیم و کار شما به نوعی جهاد محسوب می شود.

وی ادامه داد: در اسلام سه نوع وظیفه و مسئولیت معین شده است؛ اول خودسازی است، اینکه هر انسانی وظیفه دارد براساس موازین اسلامی و الهی خود را آنچنان که شایسته است بشناسد.

آیت الله نوری همدانی افزود: دومین وظیفه، اجتماعی است، انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و یک نفر به تنهایی قادر به تامین همه احتیاجات خود نمی‌باشد؛ اما باید توجه داشت که همچنان که از مواهب جامعه بهره مند هستیم، وظایفی نیز در برابر آن بر عهده داریم.

مرجع تقلید شیعیان گفت: پیش از قبول هرگونه مسئولیتی باید از خود پرسید آیا شایسته آن هستم؟ آیا از عهده آنچه به من محول شده برخواهم آمد؟ یا خیر، شغل ها مسئولیت آفرین هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به نامه پنجم مولا امیر المومنین علی «علیه السلام» در نهج البلاغه به والی آذربایجان با مضمون " وَ إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَةٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَةٌ " افزود: شغل شما وسیله امرار معاش شما نیست بلکه امانتی است که بر عهده شما گذاشته شده است، شما امانت دار مردم هستید لذا باید در حفظ و صیانت از آن تمام همت خود را بکار بگیرید.

وی با اشاره به درصد بیکاری جوانان خصوصا قشر تحصیل کرده، بر لزوم ارتباط بیشتر دانشگاه ها با صنایع کشور و بخش تولید، تربیت دانشجو متناسب با فرصت‌های شغلی موجود در آن رشته تحصیلی و ایجاد زمینه فعالیت و توسعه شرکت های دانش بنیان و مشاغل خانگی تاکید کرد.

آیت الله نوری همدانی در پایان به فجایع غزه در سایه سکوت نهادهای بین المللی و دول غربی خاطرنشان کرد: امروز بیش از پیش لزوم حفظ اتحاد و انسجام دولت‌های اسلامی علی الخصوص جبهه مقاومت در برابر رژیم جنایتکار و کودک کش صهیونیستی و حامیان آن از جمله آمریکا و انگلیس احساس می شود.