کد خبر: ۴۲۵۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۴

اگر دوستم را نمی‌کشتم، کشته می‌شدم

پسری دوستش را در پی کری‌‎خوانی کشته است در حالی به قصاص محکوم شد که ادعا می‌کند در دفاع از خودش مجبور شد به مقتول ضربه بزند.
اعتمادآنلاین: متهم که مردی جوان است ادعا کرد اگر دوستش را نمی‌کشت حتما خودش به دست او کشته می‌شد.

یک سال قبل جسم نیمه‌ جان جوانی به بیمارستان منتقل شد. شدت ضربه‌ای که به او وارد شده‌، به حدی بود که ساعاتی بعد از بستری شدن در بیمارستان جانش را از دست داد.

ماموران برای مشخص شدن ماجرا تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند این جوان کامران نام دارشت و احتمالا دوستش ساسان ضربه مرگبار را به او زده ‌است.

مادر کامران به پلیس گفت: پسرم مدتی بود که با یکی از دوستانش مساله داشت. آنها با هم کری‌خوانی داشتند و فکر می‌کنم پای ساسان در میان است.

با بازداشت ساسان تحقیقات از وی آغاز شد. ساسان ادعا کرد برای دفاع از خودش مرتکب قتل شده ‌و درگیری از یک کری‌خوانی شروع شده بود.

با پایان تحقیقات مقدماتی، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و اولیای‌دم درخواست قصاص کردند.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: قصد قتل دوستم را نداشتم. مدتی بود من و کامران اختلاف پیدا کرده ‌بودیم. کامران برای اینکه مرا جلوی دوستانم خراب کند، برایم کری می‌خواند. من اوایل چیزی نمی‌گفتم اما بعد از مدتی تصمیم گرفتم جوابش را بدهم. روز حادثه کامران به من فحاشی کرد و درگیری ما فیزیکی شد. او برایم چاقو کشید. اگر او را نمی‌زدم حتما کامران من را می‌کشت. به قصد قتل او را نزدم برای اینکه از خودم دفاع کنم، این کار را کردم.

بعد از پایان گفته‌های متهم و وکیل مدافع او قضات وارد شور شدند و متهم را به جرم قتل به قصاص محکوم کردند.