کد خبر: ۴۲۵۴۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۹۰

وکیل بابک زنجانی: شرط آزادی موکلم محقق شد/ تمام بدهی "زنجانی" تسویه و پرداخت شد

وکیل بابک زنجانی گفت: با توجه به ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی که به تخصیص عفو و بخشش اشاره می‌کند و با توجه به اینکه تمامی دیون و بدهی موکل بنده؛ بابک زنجانی تسویه و پرداخت شد، بدین ترتیب موکل بنده باید آزاد شود.
وکیل بابک زنجانی گفت: با توجه به ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی که به تخصیص عفو و بخشش اشاره می‌کند و با توجه به اینکه تمامی دیون و بدهی موکل بنده؛ بابک زنجانی تسویه و پرداخت شد، بدین ترتیب موکل بنده باید آزاد شود.

 رسول کوهپایه‌زاده؛ وکیل بابک زنجانی اظهار کرد: همانطور که رئیس قوه قضاییه امروز در نشست مسئولان عالی قضایی اعلام کرد خوشبختانه با تدابیر و مساعدت قوه قضاییه اقدامات سازنده دستگاه‌های ذی‌ربط اطلاعاتی و همکاری موثر بابک زنجانی، اموال مربوطه به تهران منتقل شد و نه تنها تمامی دیون و بدهی موکل بنده بدین ترتیب تسویه و پرداخت می‌شود بلکه با توجه به اینکه قبلا اموال وی در ایران به شرکت نفت منتقل شده بود، بیش از آنچه که در حکم به عنوان رد مال ذکر شده از سوی موکلم پرداخت شده است.

به نوشته تسنیم، وی افزود: در اینجا به عنوان وکیل مدافع بابک زنجانی لازم می‌دانم از شخص رئیس قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین پاسداران گمنام امام زمان (عج) که به دور از حواشی و مسائل سیاسی صرفاً مطابق با قوانین و اصول دادرسی کیفری همزمان زمینه‌ساز استیفای حقوق بیت‌المال و بازگشت اموال و همچنین ملحوز نظر قرار گرفتن حقوق قانونی موکل مطابق دادنامه صادره را فراهم آوردند، صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

کوهپایه‌زاده تصریح کرد: کاری که انجام شد در شرایط حاضر بین‌المللی کار بسیار بزرگ و خطیری بود، اما آنچه که مربوط به وضعیت حقوقی موکلم است این است که مطابق دادنامه قطعی صادره از سوی دیوان عالی کشور که در آن ذکر شده "چنانچه وی بتواند بدهی خود را پرداخت کند، استحقاق بهره‌مندی از مقررات ذیل ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی را داراست. "

این وکیل دادگستری با اشاره به ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی که به تخصیص عفو و بخشش اشاره می‌کند، گفت: با توجه به اینکه موکل بنده از سال ۱۳۹۲ تا امروز به مدت ۱۰ سال در بازداشت به سر برده است امیدوارم وفق قوانین و مقررات این مهم مدنظر قرار بگیرد و حقوق شرعی و قانونی وی نیز احقاق شود.

وی در پایان متذکر شد: در مجموع امروز ۳۰ بهمن ماه با توجه به خبری که ریاست قوه قضاییه اعلام کرد، روز بسیار مبارکی است هم برای مردم از این حیث که به هرحال حقوق بیت‌المال استیفا شد و هم برای بنده به عنوان وکیل مدافع بابک زنجانی؛ در طول سالیان گذشته ما بار‌ها بر اراده جدی و واقعی موکلم برای تهیه دین تاکید داشتیم، اما به هرحال موانعی خارج از کنترل و اراده وی مانع از پرداخت بدهی می‌شد که این موانع با تدبیر و بدور از حواشی سیاسی الحمدالله برطرف شد.