کد خبر: ۴۲۵۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۸۵

قتل ۲ کودک با تیراندازی پدر داماد در جشن عروسی

تیراندازی پدر داماد در جشن عروسی پسرش باعث مرگ 2 کودک شد و حالا این مرد به اتهام قتل عمدی پای میز محاکمه رفته است.
 اعتمادآنلاین: این متهم 60 ساله می‌گوید فقط به خاطر یک رسم قدیمی در مراسم عروسی پسرش تیراندازی کرده و قصد قتل نداشت. او پیش از این یک بار محاکمه و از اتهام قتل عمدی تبرئه شده بود، اما رای صادره نقض شد واو برای دومین بار در حالی پای میز محاکمه رفت که اولیای دم مقتولان خواستار قصاص او هستند

در جلسه محاکمه این متهم که در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد ابتدا نماینده دادستان به تشریح واقه پرداخت و گفت متهم در پایان عروسی پسرش در ملارد اقدام به تیراندازی کرد که دختری 12 ساله و پسری 9 ساله هدف گلوله قرار گرفتند و بعد از انتقال به بیمارستان جان باختند.

در ادامه اولیای دم مقتولان در جایگاه ایستادند و گفتند به عنوان مهمان به جشن رفته بودند که این واقعه خونین رقم خورد. آنها گفتند خواستار قصاص متهم هستند و گذشت نمی‌دانند.

وکیل اولیای دم نیز گفت: متهم ادعا می‌کند به خاطر مصرف مشروبات الکلی اختیاری بر رفتارش نداشت و قصد قتل نیز نداشت؛ اما  مستی متهم در دادسرا بررسی و ادعای وی مبنی بر مسلوب الاراده بودن رد شده است. او از اسلحه که وسیله‌ای کشنده است استفاده کرده و این موضوع نیازی به قصد و نیت او برای قتل ندارد. عمل متهم نوعا کشنده محسوب می‌شود و اتهامش قتل عمدی است.

در ادامه متهم 60 ساله در جایگاه ایتساد و با رد اتهام قتل عمدی دو کودک گفت: اصلا قصد قتل نداشتم و نمی‌خواستم عروسی پسرم به عزا تبدیل شود. من طبق رسم قدیمی اسلحه به دست گرفتم و چهار تیر هوایی شلیک کردم؛ اما اسلحه ناگهان لگد زد و از دستم رها شد و روی زمین افتاد و گلوله‌ها به گلو و شکم دو کودک خورد. من نمی‌دانم وقتی اسلحه به زمین افتاد چطور شلیک کرد. مشروب خورده بودم و چیز زیادی از ماجرا به خاطر ندارم.

در ادامه وکیل متهم به هیات قضات گفت: فیلم عروسی نشان می‌دهد 4تیر هوایی شلیک شد و بعد اسلحه روی زمین افتاد و پنجمین تیر غیرعمدی شلیک شد. موکلم قصد و نیتی برای قتل نداشت.

قضات بعد از شنیدن اظهارات طرفین پرونده وارد شور شدند تا رای صادر کنند.