کد خبر: ۴۲۵۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۱۸

قاچاقچی مواد به جرم قتل مادرزن سابق به قصاص محکوم شد

مرد قاچاقچی که متهم است در زمان مرخصی از زندان، مادرزن سابقش را به قتل رسانده، برای بار دوم به قصاص محکوم شد.
اعتمادآنلاین: متهم مدعی است مادرزنش را نکشته است اما قضات به استناد مدارک موجود در پرونده او را به قصاص محکوم کردند.

این پرونده سال 99 با پیدا شدن جسد سوخته زنی به نام ژیلا گشوده شد. پسر مقتول به ماموران گفت مادرش با داماد سابقشان به نام رامین قرار ملاقات داشته و بعد از آن دیگر خبری از مادرش نشد.

پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای بازداشت رامین آغاز کرد و مشخص شد او قاچاقی مواد مخدر و محکوم به اعدام است که بعد از موافقت کمیسیون عفو و بخشودگی با درخواستش از اعدام نجات پیدا کرده و به 25 سال حبس محکوم شده‌ است.

رامین در روزهای کرونا در مرخصی از زندان به سر می‌برد که با مادرزنش قرار ملاقات گذاشت تا اختلاف مالی خود را حل کنند؛ اما بعد از قتل زن میانسال متواری شد.

مدتی بعد رامین بازداشت شد. او به قتل اعتراف نکرد و مدعی شد نمی‌داند چه کسی این زن را کشته‌ است. او گفت: مادرزنم از من خواست مزاحم دخترش نشوم چون بیماری سرطان دارد و بعد هم قرار شد من با طلبی که از دوستم داشتم بدهی او را بدهم. بعد از این توافق از هم جدا شدیم. وقتی شنیدم مادرزنم کشته شده‌ است از ترس فرار کردم چون من سابقه‌دار هستم فکر کردم سراغم می‌آیند و مرا متهم می‌کنند.

رامین در دادگاه کیفری‌ استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد. رای صادره مورد اعتراض او قرار گرفت و پرونده به شعبه هم عرض رفت.

در جلسه رسیدگی متهم یکبار دیگر پای میز محاکمه رفت و قتل را انکار کرد و مدعی شد او را اشتباهی گرفته‌اند. اولیای ‌دم هم معتقد بودند رامین به دروغ قتل را انکار می‌کند و برای او درخواست قصاص کردند.

بعد از پایان جلسه دادگاه قضات بعد از شور چند روزه متهم را یکبار دیگر به قصاص محکوم کردند.