کد خبر: ۴۲۵۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۸۱

انصراف جلیل محبی از کاندیداتوری انتخابات مجلس

«از جمعیت ایثارگران به خاطر معرفی به شورای ائتلاف و از شورای مذکور و اقای حداد عادل از جهت مصاحبه تخصصی کاندیدا‌ها از جمله بنده کمال تشکر را دارم. از ابتدا با توصیه دوستان ثبت نام کردم و انتظاری از کسی برای رای مثبت در ائتلاف نداشتم.»
جلیل محبی، عضو هیات علمی مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار متنی از کاندیداتوری انصراف داد: امشب با نامه‌ای به وزارت کشور و شورای نگهبان از نامزدی انتخابات انصراف دادم. از جمعیت ایثارگران به خاطر معرفی به شورای ائتلاف و از شورای مذکور و اقای حداد عادل از جهت مصاحبه تخصصی کاندیدا‌ها از جمله بنده کمال تشکر را دارم. از ابتدا با توصیه دوستان ثبت نام کردم و انتظاری از کسی برای رای مثبت در ائتلاف نداشتم.

صالح برای انتخاب زیاد است، اما بین این چند لیست مطرح شده اصلح که معدل بالاتری داشته باشد لیست ائتلاف اصولگرایان است. بنده از قلب آدم‌ها خبر ندارم.

آنچه میفهم کنش افراد در حکمرانی است. در میان همه این افراد حاضر در صحنه محمدباقرقالیباف بهتر حکمرانی را میفهمد و به قواعد آن آشناست و تنها کسی است که بند‌های الف و ب اصل دوم قانون اساسی را با هم میخواهد نه منفک از هم. از برخی دیگر که اگر فحش به هاشمی و لاریجانی را بگیری دیگر حرفی در سیاست ندارند سرتر است. با این توضیح توصیه میکنم رزومه افراد را از باب سیاست ورزی و حکمرانی بخوانید و تحقیق کنید. ممکن است فردی همه کمالات معنوی را داشته باشد همه فرزندانش هم فرزند پیامبر باشند، اما مثل ابوذر صلاحیت ریاست بر دو‌نفر را نداشته باشند.

اگر این امکان فراهم نیست که تک تک بررسی کنید به نظر حقیر به لیست ائتلاف رای دهید. سرجمع آن از سرجمع باقی لیست‌ها بهتر است. از خدا میخواهم خطاهایم را در این آشفته بازار ببخشاید و بصیرتی بدهد تا حسن و‌قبح افعال خودم و دیگران را به درستی تشخیص دهم. نیت صادق هم به من به عنوان یکی از مستخدمین نظام عطا کند تا داشتن آن آرزویی برایم نماند.