کد خبر: ۴۲۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۲۲

امام جمعه اهواز: باید به انتخابات به عنوان تکلیف الهی نگاه کنیم، گلایه‌ها را کنار بگذاریم

موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: باید به انتخابات به عنوان تکلیف الهی نگاه کنیم، گلایه‌ها را کنار بگذاریم و با دیدگاه ملیتی و منافع ملی و به دور از نگاه قومیتی در این جشن ملی و رویداد سیاسی کشور شرکت کنیم، اگر مطابق شاخصه‌های مدنظر رهبری رأی دهیم، بدون شک خوزستان به استانی نمونه تبدیل خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: انتخابات تنها مسیر حفظ منافع ملی است پس باید مثل یک تکلیف الهی اول صبح به آن عمل کنیم.
 
حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در حاشیه رأی دادن در مسجد جواد الائمه اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت در انتخابات و این جشن ملی وظیفه شرعی و تکلیف الهی است، همانگونه که نماز امر خداوند است و باید به تکلیف خود عمل کنیم و آن را اول وقت بخوانیم، شرکت در مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور و رأی دادن باید در اول وقت انجام شود.
 
وی افزود: همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران در صحنه حضور داشتند و از خاک ایران اسلامی دفاع کردند، باید برای لبیک به مقام معظم رهبری و قدردانی از رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت در انتخابات شرکت کنیم و رأی دهیم.
 
حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: سه تکلیف برای انتخابات بر دوش ما است، اول اینکه خود در انتخابات شرکت کنیم و رأی دهیم، دوم اینکه دیگران را به رأی دادن تشویق کنیم و در سوم اینکه فرد اصلح را انتخاب کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان اضافه کرد: باید به انتخابات به عنوان تکلیف الهی نگاه کنیم، گلایه‌ها را کنار بگذاریم و با دیدگاه ملیتی و منافع ملی و به دور از نگاه قومیتی در این جشن ملی و رویداد سیاسی کشور شرکت کنیم، اگر مطابق شاخصه‌های مدنظر رهبری رأی دهیم، بدون شک خوزستان به استانی نمونه تبدیل خواهد شد.
 
امام جمعه اهواز با بیان اینکه تنها مسیر حفظ منافع ملی، انتخابات است، گفت: توصیه می‌شود اول وقت در انتخابات شرکت کنیم و رأی خود را صندوق‌ها بی نداریم، همانگونه که نماز را اول وقت می‌خوانیم.
 
به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، امروز جمعه ۱۱ اسفندماه همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.
 
۳ میلیون و ۵۳۳ شعبه اخذ رأی در سراسر خوزستان راه اندازی شده است.
 
امسال بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند و از این تعداد، ۱۷۰ هزار رأی اولی هستند و ۲۲۸ نفر روز ۱۱ اسفندماه ۱۳۸۴ متولد شده‌اند و می‌توانند امروز رأی دهند.