کد خبر: ۴۲۶۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۰۱

۶ روستای جنوب کرمان گرفتار سیلاب شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از سیلابی شدن و آبگرفتگی برخی روستاهای سه شهرستان جنوبی این استان در نتیجه بارش های چند روز اخیر خبر داد. وی اظهار داشت: در شهرستان جیرفت روستاهای میجان علیا، عشرت آباد، میانچی، شهرستان قلعه گنج روستاهای سرخ قلعه و آزاد شهر و در شهرستان رودبارجنوب روستای حاجی آباد دچار سیل و آبگرفتگی شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از سیلابی شدن و آبگرفتگی برخی روستاهای سه شهرستان جنوبی این استان در نتیجه بارش های چند روز اخیر خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی این جمعیت، رضا فلاح اظهار داشت: در شهرستان جیرفت روستاهای میجان علیا، عشرت آباد، میانچی، شهرستان قلعه گنج روستاهای سرخ قلعه و آزاد شهر و در شهرستان رودبارجنوب روستای حاجی آباد دچار سیل و آبگرفتگی شده اند.
 
وی بیان کرد: ۳۲ تیم در قالب ۱۳۵ امدادگر با توزیع اقلام ضروری شامل چادر، پتو، موکت و بسته های غذایی مردم در حال امداد رسانی به ساکنان روستاهای متاثر از سیل و آب گرفتگی هستند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان ادامه داد: همچنین نیروهای امدادی این جمعیت در ۱۳ جاده مواصلاتی استان به افراد و خودروهای درگیر کولاک و برف امدادرسانی کردند.
 
وی افزود: این امدادرسانی با ۱۷ دستگاه آمبولانس و ۱۳ خودرو کمک دار سبک به یک هزار و ۵۰۷ نفر انجام و تعداد ۷۲۰ نفر نیز اسکان داده شدند