کد خبر: ۴۲۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۳۲

مرگ یک جوان هنگام ساخت نارنجک چهارشنبه سوری

رئیس مرکز اورژانس استان تهران از مرگ یک نفر حین ساخت مواد محترقه دست‌ساز در جنوب تهران خبر داد.
رئیس مرکز اورژانس استان تهران از مرگ یک نفر حین ساخت مواد محترقه دست‌ساز در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد اسماعیل توکلی به دو ماموریت اورژانس استان تهران در روز گذشته اشاره کرد و گفت:‌ در هر دوی این ماموریت‌ها بالگرد اورژانس به پرواز درآمد و مصدومان را به مراکز درمانی انتقال داد. حادثه نخست در ساعت ۱۱:۳۳ دیروز رخ داد و در جریان آن مردی ۴۶ ساله که با علائم خفگی به بیمارستان ستاری قرچک‌ ورامین منتقل شده بود به وسیله بالگرد اورژانس به تهران انتقال داده شد.

وی ادامه داد:‌ در این ماموریت بالگرد اورژانس تهران به پرواز درآمد و با اقدامات حمایتی و پایش قلبی و تنفسی و علائم حیاتی به پد بوستان ولایت منتقل و شده و در آنجا به وسیله آمبولانس به بیمارستان لقمان انتقال داده شد.

رئیس مرکز اورژانس استان تهران ماموریت دوم را مرتبط با چهارشنبه‌سوری اعلام کرد و گفت: این حادثه در ساعت ۱۳:۵۸ به مرکز فوریت‌های امدادی اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد و درپی آن عوامل اورژانس به محل حادثه واقع در بزرگراه آزادگان، روستای علی آباد قاجار اعزام شدند.

توکلی افزود:‌ با حضور عوامل اورژانس در محل مشاهده شد که این حادثه در جریان انفجار مواد محترقه رخ داده و در جریان آن سه نفر که در حال ساخت نارنجک‌های دستی بودند، دچار حادثه شدند.

وی با بیان اینکه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد، گفت: دو نفر نیز مصدوم شدند که یکی از این افراد با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد. همچنین بالگرد اورژانس نیز به پرواز درآمد و یک نوجوان 12 ساله را که از ناحیه هر دو دست آسیب دیده بود، به بیمارستان امام خمینی منتقل کردند.