کد خبر: ۴۲۶۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۸۴

بارش باران و برف فردا در بیشتر مناطق کشور/ وزش باد در نوار جنوبی از دوشنبه

سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید در مناطقی از جنوب و جنوب‌شرق کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خبر داد و اعلام کرد: روز دوشنبه با گسترش فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، جنوب، شرق و جنوب‌شرق کشور بارش باران و برف پیش‌بینی شده است.
سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید در مناطقی از جنوب و جنوب‌شرق کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خبر داد و اعلام کرد: روز دوشنبه با گسترش فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، جنوب، شرق و جنوب‌شرق کشور بارش باران و برف پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (یکشنبه ۱۳ اسفند) در نیمه شرقی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در مناطقی از دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و شمال‌غرب ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

فردا (دوشنبه ۱۴ اسفند) با گسترش فعالیت سامانه بارشی در مناطقی از نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، مرکز، جنوب، شرق و جنوب‌شرق کشور پیش‌بینی شده است.

فردا در شمال‌شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال‌غرب فارس، شمال کرمان و جنوب خراسان جنوبی میزان بارش قابل توجه است و بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف و در استان‌های جنوبی همراه با رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه امروز (۱۵ اسفند) بارش در مناطق فوق ادامه خواهد داشت و در این روز در مرکز هرمزگان، جنوب‌شرق کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش‌ها شدت خواهد داشت اما بعدازظهر سه‌شنبه در نیمه غربی از مقدار ابرناکی و بارندگی کاسته می‌شود.

هشدار کولاک برف برای ۲۲ استان

سازمان هواشناسی همچنین روز گذشته در هشداری با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور، اعلام کرد: فردا در نیمه جنوبی کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، یزد، اصفهان، جنوب و غرب قم، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، نیمه شمالی فارس، یزد، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، احتمال بهمن، در گردنه‌ها کولاک برف و احتمال تگرگ رخ خواهد داد.

روز سه‌شنبه نیز در کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، لرستان، اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، احتمال بهمن، در گردنه ها کولاک برف و احتمال تگرگ پیش‌بینی شده است.

وزش باد شدید در جنوب و جنوب‌شرق کشور

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در مناطقی از جنوب و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه (۱۶ اسفند) در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد و به تدریج این سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود.

روز پنجشنبه (۱۷ اسفند) با گذر امواج تراز میانی جو در شمال‌غرب مناطقی از غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران ابرناکی، بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد.

افزایش دمای هوا تا چهارشنبه

بر اساس این گزارش، از امروز تا روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

خلیج‌فارس و تنگه هرمز روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مواج و متلاطم است.

بارش باران در پایتخت از بعدازظهر فردا

آسمان تهران امروز کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی شده که به تدریج افزایش ابر را خواهیم داشت و آسمان امشب قسمتی ابری همراه با غبار محلی خواهد بود. از بعدازظهر فردا در تهران با افزایش ابر بارش پراکنده رخ می‌دهد. کمینه و بیشینه دمای هوا در پایتخت امروز ۳ و ۱۱ درجه سانتیگراد است.