کد خبر: ۴۲۶۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۶۹

کلاهبرداری ۴۰ میلیارد تومانی مرد هزارچهره در «دیوار»

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با جعل هویت‌های مختلف و خرید چک بیش از چهل میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با جعل هویت‌های مختلف و خرید چک بیش از چهل میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس،سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و اعلام داشتند فردی ناشناس با ارائه چک از آنها کلاهبرداری کرده است. این مقام انتظامی گفت: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد مجرم از طریق سایت دیوار و شیپور دسته چک خریداری می کرده و پس از آن با جعل کارت شناسایی ملی صاحبان چک اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرده است. وی با اشاره به اینکه متهم خود را پزشک متخصص معرفی می‌کرد افزود: در ادامه تحقیقات سایبری مشخص شد مجرم پس از در اختیار گرفتن چک ها و جعل هویت صاحب چک قربانیان خود را که عموما فروشندگان کالاهای گران قیمت پزشکی بودند و در سایتهای آگهی محور از جمله دیوار آگهی منتشر کرده بودند شناسایی می کرده و پس از حضور در محل با ارائه یک برگ چک به تاریخ روز کالای مورد نظر را تحویل می گرفته و از محل خارج می شده است. سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از 60 نفر بیان داشت: با تلاش های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا این متهم اینترنتی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در مخفیگاه خود در یکی از مناطق جنوبی پایتخت دستگیر و از محل اختفای وی بیش از یکصد فقره مدرک جعلی از جمله کارت ملی،کارت شناسایی پزشک متخصص و دیگر کارت های هویتی و تعداد زیادی دسته چک خریداری شده کشف گردید.