کد خبر: ۴۲۶۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۱۲

نمی‌دانم چرا آدم کشتم، مقتول فقط فندک خواست

مردی که یک کارتن‌خواب ناشناس را بی‌دلیل به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
مردی که یک کارتن‌خواب ناشناس را بی‌دلیل به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم پرونده بازداشت شده‌؛ اما با گذشت دو سال از قتل مرد کارتن‌خواب هیچکس برای تحویل گرفتن جسد وی نرفته و اولیای‌دم شناسایی نشده‌اند.

خبر درگیری مرگبار بین دو مرد جوان در منطقه‌ای در جنوب تهران دو سال قبل به ماموران اعلام شد. پلیس به محل رفت و ضارب را که مردی به نام جعفر بود، بازداشت کرد. جسد مقتول نیز به پزشکی قانونی منتقل شد. کسانی که مقتول را می‌شناختند به پلیس گفتند او را خسرو صدا می‌زدند اما نمی‌دانند خانواده‌ای دارد یا نه.

یکی از افرادی که مقتول را می‌شناخت، گفت: مقتول جوانی حدودا 35 ساله و معتاد بود. او کارتن‌خواب بود و در همین منطقدر خیابان زندگی می‌کرد.

جعفر، متهم پرونده، نیز در بازجویی‌ها گفت: من اصلا این جوان را نمی‌شناختم و نمی‌دانم چرا او را کشتم. او جلویم را گرفت و فندک خواست. من عصبانی شدم و او را با چاقو زدم.

تلاش دو ساله ماموران برای شناسایی خانواده مقتول به جایی نرسید. به این ترتیب پرونده با درخواست قصاص از سوی رئیس قوه قضاییه به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در جلسه دادگاه بعد از اینکه درخواست رئیس قوه قضاییه مبنی بر قصاص خوانده شد، متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: اتهام قتل را قبول دارم؛ اما اصلا قصد کشتن نداشتم. مدت‌ها بود داروی اعصاب مصرف می‌کردم اما خسته شدم و دارو را کنار گذاشتم. روز حادثه برای خرید میوه از خانه بیرون رفتم. چاقو هم برداشتم که همانجا میوه را پوست بکنم و بخورم. خیلی عصبانی بودم. نمی‌دانم چرا اینطور بودم. مرد کارتن‌خواب جلویم را گرفت و گفت فندک می‌خواهد. گفتم برو، من فندک ندارم. اعصاب هم ندارم. پایپ را بالا گرفت که به من حمله کند. من هم چند ضربه چاقو به او زدم.

متهم گفت: من اصلا او را نمی‌شناختم و نمی‌دام چرا او را زدم.

بعداز گفته‌های متهم قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند.