کد خبر: ۴۲۶۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۹۶

رئیسی: مردم با وجود همه تحریم‌ها نیاز دارند با آرامش زندگی کنند

رییس‌جمهور در میان استقبال فرماندهان دانشگاه علوم انتظامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان این دانشگاه گفت: مردم با وجود همه تحریم‌ها نیاز دارند تا با آرامش زندگی کنند.
تسنیم: رییس‌جمهور در میان استقبال فرماندهان دانشگاه علوم انتظامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان این دانشگاه گفت: مردم با وجود همه تحریم‌ها نیاز دارند تا با آرامش زندگی کنند.

سیدابراهیم رئیسی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی با بیان این‌که «صمیمانه از فرماندهان و مربیان این دانشگاه برای تربیت جوانان آگاه، شجاع، متدین، متخصص و آماده برای ایجاد، حفظ و ارتقا امنیت تشکر می‌کنم» ادامه داد: دانشگاه محل ارزشمندی برای آموزش، پژوهش، انتقال تجربیات، مهارت‌آفرینی و ارتقاء مهارت‌ها، شناخت تهدیدات معین، پیدان کردن راه‌کار‌های مقابله با تهدیدهاست.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه امام مجتبی (ع) و سایر دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح این ماموریت را دارند که در جهت ارتقای امنیت کشور، آسیب‌ها را بشناسند و راه‌های برون رفت را دقیق بدانند.

وی ادامه داد: با رهنمود‌های فرمانده کل قوا نیرو‌های مسلح مومن، متدین، آگاه، زمان‌شناس، مردم‌دوست و خودباور هستند. شما در دل ملت جا دارید. نیرو‌های مسلح همیشه مشکلات را از پیش پای مردم بر می‌دارند. وجود خودشان را در مقابل تهدید‌ها سپر کرده‌اند. نقش شما به عنوان نیروی انتظامی نقش بسیار مهمی است. نقش پیش‌گیری از وقوع جرم، نقش مهم نظم و قانونمداری، نقش مهم شناسایی جرائم سازمان‌یافته، نقش مقابله با جرائم و آسیب‌های اجتماعی. در انجام این ماموریت‌های خطیر سه اصل و اساسی تدبیر و عقلانیت، مهربانی و اقتدار وجود دارد.

رییس‌جمهور اظهار کرد: عقلانیت به معنای ترس یا محافظه‌کاری نیست به معنای دقیق عمل کردن و شناخت دشمن و اقدام متناسب است. مردم شهر و روستا باید نیروی انتظامی را در مقابل آسیب‌ها پناه خود بدانند. نیروی انتظامی باید در مقابل تبهکاران و مجرمان باید با اقتدار ظاهر شود. نیروی کارآزموده شجاع آگاه مجرب و دلداده به خدا داریم که همواره در سنگر‌ها حضور دارند و شرایط و وضعیت را رصد می‌کنند و هرگز دچار غفلت نمی‌شوند تا دشمن از غفلت آنان سوءاستفاده کنند.

رییسی تقویت بنیه دفاعی کشور را مهم دانست و افزود: سه عنصر قدرت دفاعی، ثبات اقتصادی و توانایی فرهنگی در تقویت بنیه دفاعی کشور اهمیت دارد.

رییس‌جمهور ابزار کار را رمز کار نیروی انتظامی دانست و اظهار کرد: علم، ایمان، توانایی، دانش را دارید، اما داشتن ابزار مناسب بسیار اهمیت دارد. دولت تاکید دارد که در فراجا کمک کند تا هم دانش و هم ابزار کار نیروی انتظامی مهیا باشد. مساعدت با نیروی انتظامی در دستور کار دولت است، چون فرمانده کل قوا دستور داده‌اند.

وی ادامه داد: مردم با وجود همه تحریم‌ها و تهدید‌ها نیاز دارند تا با آرامش زندگی کنند. آرامش پیر و جوان و همه آحاد کشور در سایه امنیت موجب رشد و پیشرفت می‌شود. دشمن فتنه‌گری و کارشکنی می‌کند، اما ملت اراده کرده مسیر پیشرفت را با اراده ادامه دهد. در جنگ اراده‌ها تاکنون اراده ملت ایران پیروز بوده است. تجربه نشان داده در ۴۵ سال گذشته مردم و نیرو‌های مسلح با اعتماد به نفس و اتکا به خدا در میدان‌های مختلف پیروز بوده‌اند.

وی ادامه داد: ما در عرصه‌های مختلف خواستیم و توانستیم، اما دشمن خواست، ولی نتوانست. مردم وظیفه‌شناس در همه عرصه‌ها حضور دارند. دنیا حضور مردم را در ۲۲ بهمن و پای صندوق‌های رای و در کمک به نیرو‌های مسلح دید. نقش مردم، نقش برجسته‌ای است. مردم در کشور ما اراده کرده و تصمیم می‌گیرند. از همینجا از حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات تشکر می‌کنم.

رییس‌جمهور ادامه داد: دشمن می‌داند مهمترین مولفه اقتدار و قدرت ما، ملت است. نیرو‌های مسلح ایران در دل مردم جا دارند. امروز مردم به نیروی انتظامی و سایر نیرو‌های مسلح عشق می‌ورزند در عوض منفورترین ارتش و نیروی مسلح در دنیا، ارتش و نیروی مسلح آمریکاست. دنیا با همه وجود از رژیم صهیونیستی و نیرو‌های مسلح آمریکا و نیرو‌های تحت حمایت آنان با همه وجود متنفر است.

رییسی ادامه داد: یقین دارم وعده الهی که تاکنون برای ملت ایران قابل مشاهده است، نصرت و پیروزی در همه صحنه‌ها را شاهد خواهیم بود. مقاومت جانانه ملت فلسطین به نابودی رژیم صهیونیستی منجر و پیروزی فلسطینان منجر خواهد شد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، در جریان این مراسم چندین مراسم نمایشی نیز از سوی دانشجویان افسری حاضر در میدان اجرا شد.

رئیس جمهور در ادامه مراسم امروز در میدان صبحگاه این دانشگاه حضور یافته و پس از اجرای سرود ملی و ادای احترام به شهدای نیروی انتظامی، از نیرو‌های حاضر در میدان سان دید و با خانواده‌های شهدای حاضر در مراسم نیز دیدار و به صورت رو در رو گفتگو کرد.

 سردار رادان، فرمانده کل نیرو‌های انتظامی ضمن عرض خیرمقدم، از حمایت‌های دولت مردمی و شخص رئیس جمهور در حمایت از اجرای ماموریت‌های نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در کشور قدردانی و گزارشی از فعالیت‌ها و دستاورد‌های این مجموعه ارائه کرد.

در ادامه مراسم رئیسی از خانواده شهید عباسی‌فر که در سال ۸۰ در مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب به شهادت رسیده بود و نیز روحانی نمونه عقیدتی سیاسی، استاد برتر، فرمانده نمونه و مدیر نمونه آموزشی دوره اخیر آموزشی دانشگاه انتظامی امام حسن مجتبی (ع) با اهدای لوح، تقدیر کرد و درجه نماینده دانشجویان درجه بگیر را نیز به وی اعطا کرد.

 سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه با حضور در دانشگاه علوم انتظامی امام حسن مجتبی (ع) از مجموعه ۲ هزار واحدی خوابگاهی افسران احداث شده در این دانشگاه بازدید و آن را افتتاح کرد.