کد خبر: ۴۲۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۱۷

تعداد شهدای غزه به ۳۰ هزار و ۵۳۴ نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز-دوشنبه- اعلام کرد: اشغالگران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ کشتار علیه خانواده‌ها در نوار غزه انجام دادند که ۱۲۴ شهید و ۲۱۰ زخمی برجای گذاشت. تعدادی از قربانیان هنوز زیر آوار و در جاده‌ها هستند که اشغالگران مانع از رسیدن خدمه آمبولانس و دفاع مدنی به آنها می‌شوند.
ایسنا: جنگ اسرائیل در نوار غزه برای صد و پنجاهمین روز متوالی در بحبوحه بمباران‌های شدید که روزانه صد‌ها شهید و مجروح برجای می‌گذارد، ادامه دارد و سیاست قحطی که توسط اشغالگران در پیش گرفته شده نیز در روز‌های اخیر به اوج خود رسیده‌است. 

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز-دوشنبه- اعلام کرد: اشغالگران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ کشتار علیه خانواده‌ها در نوار غزه انجام دادند که ۱۲۴ شهید و ۲۱۰ زخمی برجای گذاشت. تعدادی از قربانیان هنوز زیر آوار و در جاده‌ها هستند که اشغالگران مانع از رسیدن خدمه آمبولانس و دفاع مدنی به آن‌ها می‌شوند.

براساس گزارش الجزیره به نقل از این وزارتخانه، تلفات تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تاکنون به ۳۰ هزار و ۵۳۴ شهید و ۷۱ هزار و ۹۲۰ مجروح رسیده‌است.

ساکنان نوار غزه، به ویژه در استان‌های غزه و شمال، در آستانه قحطی قرار دارند که جان کودکان و نوزادان را گرفته‌است، زیرا کمبود شدید غذا، آب، دارو و ذخایر سوخت همزمان با جابجایی حدود ۲ میلیون نفر از جمعیت باریکه  که حدود ۲.۳ میلیون نفر است از ۱۷ سال پیش توسط اسرائیل تحت محاصره هستند.

در سطح سیاسی، اولین روز گفت‌وگوی میانجی‌گران با جنبش حماس در خصوص پیشنهاد «پاریس ۲» عصر یکشنبه در قاهره به پایان رسید.

قرار است مذاکرات حماس و میانجی‌ها با حضور یک آمریکایی روز دوشنبه از سر گرفته شود.