کد خبر: ۴۲۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۳۲

معاون سیاسی فرماندار آستارا: علت صدای انفجار در آستارا رزمایش است

معاون سیاسی فرماندار آستارا گفت: صداهای شنیده شده در راستای برگزاری رزمایش برای سنجش آمادگی نیروهای نظامی مستقر ارتش(نیروی دریایی) است.
ایسنا: معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری آستارا دلیل شنیدن صدای انفجار در سطح شهر را برگزاری مانور آمادگی نیرو‌های نظامی و رزمایش پدافند هوایی نیروی دریایی ارتش مستقر در مجتمع بندری آستارا عنوان کرد.

رزمایش پدافندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محدوده پایگاه دریایی ارتش در آستارا از ساعت ۹ صبح امروز، ۱۵ اسفند ماه در محدوده مجتمع بندری آستارا آغاز شده است.

این رزمایش به منظور آمادگی هرچه بیشتر نیرو‌های پدافندی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه دریایی آستارا برگزار می‌شود و در مدت برگزاری رزمایش اهداف فرضی مورد حمله پدافندی قرار می‌گیرد و صدای انفجار‌های پیاپی در این شهرستان مرزی مربوط به رزمایش این نیرو است و صدای آن در بخش‌هایی از شهرستان آستارا با شدت تمام شنیده می‌شود.

سیدحمید موسوی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا با بیان اینکه مردم شهرستان مرزی بندر آستارا از علت انفجار‌ها خبر نداشتند و ممکن است نگران شده باشند، افزود: صدا‌های شنیده شده در راستای برگزاری رزمایش برای سنجش آمادگی نیرو‌های نظامی مستقر ارتش (نیروی دریایی) است.

وی تاکید کرد: جای نگرانی برای مردم شهرستان مرزی بندر آستارا وجود ندارد و صدا‌های انفجار ناشی از برگزاری رزمایش است.