کد خبر: ۴۲۶۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۴۲

روزنامه اصولگرایی که به رسایی حمله کرده بود از رسانه ها خواست به افراد این طیف، تریبون ندهند

۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ساعت ۰۹:۱۳ - ۲۷ شعبان ۱۴۴۵- 2024 March 09 نسخه اصلی ویدئوجدیدترین اخبارپربیننده ترین خانهقیمت چند؟فوتبالتقویم امروزنتایج زنده ببینید / کتک‌کاری شدید در لیگ نوجوانان؛ حمله به نوجوانان ذوب‌آهن در یزد ببینید / شعار هواداران سپاهان علیه منوچهر نیکفر، مدیرعامل این باشگاه پس از دریافت گل سوم ویدیو / کتک‌کاری ملی‌پوش فرنگی ایرانی و حذف از مسابقات! ببینید / کتک‌کاری در وسط دیدار کشتی تماشا کنید: رسایی در آرزوی صندلی هیئت رئیسه می ماند؟ / بازی رسایی در زمین قالیباف ببینید / لگد زدن و برخورد ماموران هند با نمازگزاران در روز جمعه ببینید / کتک‌کاری شدید در لیگ نوجوانان؛ حمله به نوجوانان ذوب‌آهن در یزد ببینید / شعار هواداران سپاهان علیه منوچهر نیکفر، مدیرعامل این باشگاه پس از دریافت گل سوم ویدیو / کتک‌کاری ملی‌پوش فرنگی ایرانی و حذف از مسابقات! ببینید / کتک‌کاری در وسط دیدار کشتی کد خبر: ۷۶۹۲۱۲ تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ سیاست >> سیاست داخلی پ روزنامه جوان نوشته است: نیاز مجلس آینده به تمرکز روی وظایف قانونی نمایندگان بیشتر از تمامی مجالس گذشته است تا بر آنچه این مجلس را به جهت مشارکت یا نداشتن یک اکثریت مطلق تضعیف می‌کند، غلبه کنند. رسانه‌ها نیز بهترین کاری که می‌توانند بکنند، تریبون‌ندادن به اهالی ستیزه و مقابله و جبهه‌بندی‌های دشمن‌شادکن است. رسانه‌ها می‌توانند با تنظیم گزارش‌ها و اخبار خود روی مطالبات عینی مردم و وظایف اصلی نمایندگان، به منتخبانی که با وظایف خود آشنا نیستند، راه را نشان دهند.
روزنامه جوان در حملات تندی حمید رسایی را بی تعهد و بی تخصص خواند و ردصلاحیت های قبلی اش را به رخ او کشید. این واکنش روزنامه جوان با پاسخ حمیدرسایی مواجه شد.

اینک روزنامه جوان در پاسخ دیگری نوشته است:

فرمان رهبر معظم انقلاب به «نمایندگان جدید» شفاف، صریح و حجت کامل بود. اهمیت این فرمان از آن جهت است که معظم‌له از میان توصیه‌های متعدد، ضرورتی برای بیان آن دیده‌اند و بنا بر قاعده عقلی «امتناع ترجیح بلامرجح»، انتخاب این تذکر، مصداقی عینی داشته و اهمیت یافته است. به رغم این، روزنامه جوان فراتر از مخاطب مشخص این فرمان (نمایندگان جدید)، خود را و رسانه‌های دیگر را به پیروی کامل و بی‌نقص این فرمان دعوت می‌کند و از همگان می‌خواهد مطالبات رسانه‌ای را بر انجام وظایف قانونی نمایندگان متمرکز کنند و به «دعوا، ستیزه، مقابله و جبهه‌بندی‌های دشمن‌شادکن که مجلس را از کارایی می‌اندازد» تریبون ندهند. هرچند در کمال تأسف فقط چند ساعت بعد از این بیان روشن رهبری، رسانه ملی خلاف آن عمل کرد و موجب انتشار سخنان خلاف‌واقع دیگر و تلخ شدن کام سیاسی اجتماع شد.

نیاز مجلس آینده به تمرکز روی وظایف قانونی نمایندگان بیشتر از تمامی مجالس گذشته است تا بر آنچه این مجلس را به جهت مشارکت یا نداشتن یک اکثریت مطلق تضعیف می‌کند، غلبه کنند. رسانه‌ها نیز بهترین کاری که می‌توانند بکنند، تریبون‌ندادن به اهالی ستیزه و مقابله و جبهه‌بندی‌های دشمن‌شادکن است. رسانه‌ها می‌توانند با تنظیم گزارش‌ها و اخبار خود روی مطالبات عینی مردم و وظایف اصلی نمایندگان، به منتخبانی که با وظایف خود آشنا نیستند، راه را نشان دهند.

متأسفانه در این روزها دیده شد نماینده یک شهرستان در نخستین تریبونی که رسانه‌ها به او دادند، گفته است می‌خواهد حقوق‌ها را افزایش دهد! و دیگری گفته است می‌خواهد شغل ایجاد کند و یا جاده را تعمیر کند؛ و برخی دیگر حرف‌های دیگر زده‌اند که اصولاً جزئی از وظایف و اختیارات نمایندگان نیست. رسانه‌ها باید کاری کنند در چهار سال آینده در این مردم‌سالاری، نخبگان و اقتصاددانان و افراد متعهد به نظام و قانون اساسی و افراد وفادار به آرمان‌های ایران اسلامی به مجلس راه پیدا کنند، نه کسی که حتی نمی‌داند در مجلس برای چه می‌رود یا کسی که اهل جبهه‌بندی کاذب سیاسی است و قواعد شرعی و اخلاقی یک نماینده را به رغم تصریح کامل رهبر انقلاب رعایت نمی‌کند.