کد خبر: ۴۲۶۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۳۸

پلیس: ۲۳۷ شرور پایتخت بازداشت شدند

رئيس مرکز عمليات سازمان اطلاعات پليس تهران از دستگیری ۲۳۷ نفر از اراذل و اوباش و انهدام ۱۶ گروه از باندهای ویژه عربده‌کشی، زورگیری و شرارت در تهران خبر داد.
فارس: سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران امروز جمعه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ از عملیات ۴۸ ساعته این پلیس در دستگیری اراذل و اوباش و عاملان ناامنی، چاقوکشی و خفت گیری در تهران خبر داد.

وی گفت: با تلاش همکارانم ۲۳۷ نفر از اراذل و اوباش که اقدام به چاقوکشی، خفتگیری، زورگیری، عربده کشی و آسیب به شهروندان کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ راستی با بیان این مطلب که از بین دستگیر شدگان ۱۶ گروه از اراذل در باندهای ویژه بودند گفت: عاملان حمله به یک سوپر مارکت با قمه و شمشیر، مسببین تخریب ۶ دستگاه خودرو، عاملان چاقوکشی در شرق تهران، اراذلی که در دربند تهران هزینه پارکینگ را از مردم می‌گرفتند و همچنین عاملان تیراندازی در یافت آباد، جزو دستگیرشدگان هستند.

رئيس مرکز عمليات سازمان اطلاعات پليس تهران اعلام کرد: در بین دستگیرشدگان افرادی بودند که برای خندیدن اقدام به آتش زدن یک فرد با بنزین کردند که هم فردی که آتش زده و هم فردی که بنزین ریخته بود دستگیر شد.وی با بیان اینکه از دستگیرشدگان ۱۲ قبضه سلاح جنگی و ۷۰ قبضه سلاح سرد کشف و ضبط شد از کشف دو و نیم کیلو ماده مخدر صنعتی از باند آریو نیز خبر داد.

سرهنگ راستی افزود: ۵۰۰ هزار انواع مواد محترقه نیز از اراذل و اوباش کشف و ضبط شد.این مقام انتظامی از بازدید پلیس از ۲۵۰ واحد صنفی و پلمب ۶۰ واحد صنفی به جرم پخش مواد مخدر، محل شرارت و همکاری با اراذل خبر داد.