کد خبر: ۴۲۶۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۴۵۱

مدیرکل نظارت سازمان سینمایی: می‌خواهیم فاطمه معتمدآریا به سینما برگردد

مدیرکل نظارت سازمان سینمایی: «بحث حجاب در سینما شاید بحث مبنایی و حتی فراسازمانی است؛ یعنی تصمیمی است که اتفاقاً باید در مراجع دیگر، در محافل بالادستی گرفته شود. بماند که با بعضی از این دوستان ارتباط گرفتیم و صحبت و تلاش کردیم که به این فضا برگردند. می‌توانید بپرسید مثلاً جلسات کمی با خانم معتمدآریا نداشتم. رویکردم این بوده که خانم معتمدآریا به این فضا برگردد. منتها این برگشت مقدمات و شرایطی دارد.»
مدیرکل نظارت سازمان سینمایی: می‌خواهیم فاطمه معتمدآریا به سینما برگردد

مدیرکل نظارت سازمان سینمایی درباره رفع ممنوع‌الکاری بازیگران زن صحبت‌های تازه‌ای داشته است.

به گزارش سینما اعتماد، فریدون جیرانی در بخشی از گفتگو با با روح‌الله سهرابی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی این پرسش را مطرح می‌کند که چرا مشکل بازیگران خوب سینمای‌مان مثل ترانه علیدوستی، هنگامه قاضیانی و فاطمه معتمدآریا را حل نمی‌کنید؟

سهرابی می‌گوید: بحث حجاب در سینما شاید بحث مبنایی و حتی فراسازمانی است. یعنی تصمیمی است که اتفاقا باید در مراجع دیگر، در محافل بالادستی گرفته شود. بماند که با بعضی از این دوستان ارتباط گرفتیم و صحبت و تلاش کردیم که به این فضا برگردند. می‌توانید بپرسید مثلا جلسات کمی با خانم معتمدآریا نداشتم.

اتفاقا رویکردم این بوده که خانم معتمدآریا به این فضا برگردد. منتها این برگشت مقدمات و شرایطی دارد.

سهرابی به صحبت هایش ادامه می‌دهد: بحث حجاب در کشور ما شاید فراتر از بحث قوانین و مقررات آیین‌نامه‌ای یک وزارتخانه است…

مدیرکل نظارت سازمان سینمایی می‌گوید: در صلاحیت و اختیار من نیست و ممکن است هر چیزی بگویم، اشتباه باشد. منتها می‌توانم این را به شما بگویم که حتی برای چیزی که خیلی در اختیار ما نبوده، تلاش کرده‌ایم. دوستان هستند و می‌توانند شهادت بدهند. حتی یادم هست در ختم یکی از سینماگر‌ها تماسی داشتیم یا در جلسه‌ای به یکی از دوستان گفتم این مراسم خیلی بهانه خوبی است برای شرکت شما در همان موازین قبلی که به نوعی التزام شما به قوانین و مقررات را نشان دهد. بعضی‌های‌شان را موفق شدیم و بعضی‌های‌شان شاید هنوز مواضع و ملاحظاتی دارند. به نظرم شاید زمان حلال این مشکل باشد.