کد خبر: ۴۲۶۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۰۵۳

بازار خودرو به کدام سو خواهد رفت؟

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران از کسادی بازار خودرو در شب عید خبر داد و گفت: نوسانات قیمت ارز سبب ...

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران از کسادی بازار خودرو در شب عید خبر داد و گفت: نوسانات قیمت ارز سبب شده مردم جرات خرید خودرو نداشته باشند چون قیمت ارز بر قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد و خریداران بیم آن را دارند که پس از خرید با کاهش قیمت ارز متضرر شوند

 

اسد کرمی رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره بازار شب عید خودرو گفت: بازار خودرو این روزها متاثر از نوسانات قیمت ارز است؛ به طور کلی در کل سال 1402 رکود سنگینی بر بازار حاکم و امید نمایشگاه‌داران به شب عید بود. اما این روزها هم بازار کساد است و خبری از معاملات همیشگی نیست.

 

وی افزود: این در حالیست که پس از گذر از شب‌های عید در سال‌های 1399 و 1400 که به دلیل شیوع کرونا بازاری نبود نمایشگاه‌داران امیدوار بودند از سال 1401 و پس از آن ضرر آن سال‌ها جبران شود.

 

کرمی ادامه داد: با این حال نوسانات قیمت ارز سبب شده مردم جرات خرید خودرو نداشته باشند چون قیمت ارز بر قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد و خریداران بیم آن را دارند که پس از خرید با کاهش قیمت ارز متضرر شوند مگر شماری اندکی که زیان‌های چند ده میلیونی برای آنها اهمیت ندارد. اما بیشتر مردم در این وضعیت نوسانات ارزی در معامله خودرو محافظه‌کار می‌شوند.

 

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران اظهار کرد: موضوع دیگری که به کساد بازار خودروی شب عید امسال انجامیده کمبود نقدینگی در دست مردم است.تداوم جریان کنونی حاکم بر بازار خودرو احتمالا به افزایش قیمت انواع خودرو در سال 1403 می‌انجامد.

 

در همین رابطه سعید موتمنی، رئیس پیشین اتحادیه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا شرحی از قیمت روز انواع خودرو ارائه کرد و گفت: اکنون پراید 131 حدود 340 میلیون تومان، کوییک آر 403 میلیون تومان، کوییک معمولی 397 میلیون تومان، تارای دنده‌ای 770 میلیون تومان، تارای اتومات 893 میلیون تومان و سمند سورن حدود 740 میلیون قیمت دارند؛ دنای اتوماتیک نیز در کانال یک میلیارد تومان قرار دارد.

 

وی همچنین در تشریح قیمت خودروهای مونتاژی گفت: جک S5 یک میلیارد و 600 میلیون تومان، هایما S7 حدود یک میلیارد و 700 میلیون، هایما S8 حدود یک میلیارد و 900 میلیون، دیگنیتی پرستیژ حدود 2 میلیارد و 200 میلیون و فیدلیتی حدود یک میلیارد و 850 میلیون تومان قیمت دارند.