کد خبر: ۴۲۶۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۰۵۲

مردی به اتهام کور کردن چشم یک جوان دوباره محاکمه می‌شود

پسری که در یک درگیری باعث کوری چشم جوان دیگری شده‌ است یکبار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.

پسری که در یک درگیری باعث کوری چشم جوان دیگری شده‌ است یکبار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم که مردی جوان است اتهام کور کردن چشم جوان دیگر را قبول کرده اما گفته است قصدی برای این کار نداشت.

این پرونده یک سال قبل به جریان افتاد. آن زمان مردی جوان در بیمارستان علیه فردی به نام فردین شکایت کرد و گفت: جوانی به نام فردین به من حمله کرد. او با شیشه نوشابه به چشمم کوبید و باعث خونریزی شدید شد. دوستانم مرا به بیمارستان رساندند و تحت عمل جراحی قرار گرفتم اما چشمم به طور کامل تخلیه شد و بینایی یک چشم را از دست دادم. حالا هم شکایت دارم.

 

با توجه به مدارک موجود در پرونده فردین بازداشت و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی، جوان شاکی خواستار صدور حکم قصاص شد. او گفت: بینایی‌ام را از دست داده‌ام. فقط یک چشم دارم. امکان اینکه رانندگی کنم را از دست دادم و خیلی از توانایی‌هایم از بین رفته ‌است. درخواست قصاص دارم و گذشت هم نمی‌کنم.

 

وقتی نوبت به فردین رسید، او اتهام را قبول کرد و گفت: آدم عصبی و اهل دعوا نیستم و نمی‌دانم آن شب چطور شد که با شیشه شکسته نوشابه به سمت شاکی حمله‌ور شدم. پشیمان هستم و تقاضای بخشش دارم .

 

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و حکم قصاص چشم فردین را صادر کردند. این حکم مورد اعتراض متهم قرار گرفت و دیوان عالی کشور هم پرونده را مورد بررسی قرار داد.

 

دیوان رای صادره را نقض کرد چرا که وکیل فردین گفته‌ بود ممکن است کور کردن چشم فردین به اندام‌های دیگر او آسیب وارد کند. به این ترتیب پرونده یکبار دیگر به دادگاه بازگردانده شد و به دستور قضات دادگاه کیفری قرار است تیم پزشکی در پزشکی قانونی درباره اینکه آیا کور کردن چشم فردین باعث آسیب بیشتر به او می‌شود یا خیر اظهارنظر کنند.