کد خبر: ۴۲۶۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۷۸۳

آمار جان باختگان حوادث نوروزی به ۳۲۱ مورد رسید

جانشین رئیس پلیس راه فراجا گفت: از ۲۴ اسفند ماه تا دوم فرودین ماه سال جدید، ۳۲۱ نفر از هم وطنان جان خود را در اثر سوانح رانندگی از دست داده اند.

ایلنا: جانشین رئیس پلیس راه فراجا گفت: از ۲۴ اسفند ماه تا دوم فرودین ماه سال جدید، ۳۲۱ نفر از هم وطنان جان خود را در اثر سوانح رانندگی از دست داده اند.

سرهنگ «سیاوش محبی» جانشین رئیس پلیس راه فراجا  در مورد وضعیت ترافیکی راه‌های مواصلاتی در سفرهای نوروزی اظهار کرد: امروز سوم فروردین ماه محورهای خروجی استان تهران به خصوص محورهای خروجی به سمت شمال کشور، استان‌های سیاحتی و زیارتی ترافیک پرحجمی را مشاهده می‌کنیم. 

جانشین رئیس پلیس راه فراجا تصریح کرد: در برخی محدوده‌ها ترافیک به صورت مقطعی سنگین است؛ مثلا در محور هراز، محدوده‌های آب اسک، تونل وانا (جنوب به شمال) در محور چالوس نیز در محدوده‌های قبل از تونل‌های ۱۸ و ۱۳ و پل زنگوله این سنگینی ترافیک محسوس است. در محور چالوس محدودیت ترافیکی از ساعت ۱۰ صبح از مسیر جنوب به شمال آغاز می‌شود و مسیر هر روز یکطرفه خواهد بود و این محدودیت‌ها تا تخلیه کامل بار ترافیکی ادامه دارد.

سرهنگ محبی خاطرنشان کرد: آزادراه قزوین - رشت، محدوده رودبار و منجیل در سال‌های قبل گره ترافیکی داشتیم، اما امسال با تلاش‌های دولت سیزدهم و افتتاح آزادراه رودبار هیچ گره ترافیکی را حتی در شرایطی که روزهای نخست تعطیلات نوروزی پرترافیک‌ترین روزهاست، مشاهده نکردیم که واقعا جای تقدیر دارد. 

جانشین رئیس پلیس راه فراجا در ادامه گفت: در سایر محورهای مواصلاتی استان‌های کشور نیز ترافیک پرحجمی دارند، اما با توجه به حضور مستمر همکاران ما شاهد هیچ گره ترافیکی نیستیم. آنچه هر روز موجب نگرانی ماست، مربوط به تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی است. با توجه به اینکه مکرر توصیه شده که کاربران ترافیک قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را مد نظر خود داشته باشند، اما باز هم می‌بینیم تعدادی از هم وطنان به دلیل‌عدم رعایت همین قوانین جان خود و اعضای خانواده خود را از دست می‌دهند. 

وی با تاکید بر برخورد بدون اغماض با متخلفان و تخلفات راهنمایی و رانندگی افزود: از ۲۴ اسفند ماه تا دوم فرودین ماه سال جدید، ۳۲۱ نفر از هم وطنان جان خود را در اثر سوانح رانندگی از دست داده اند. 

سرهنگ محبی ادامه داد: خودروهایی که تخلفات حادثه ساز دارند، با توقیف‌های ساعتی مقابل پاسگاه و در طول محورها مواجه می‌شوند. حتی بنرهایی نصب می‌شود تا سایر مسافرین ببینند که واقعا این برخوردها جدی است ضمن اینکه ما از ظرفیت پهباد و بالگرد نیز استفاده کرده ایم. سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهور کشور هم اکنون با بالگرد در حال رصد محورهای شمالی کشور هستند.