کد خبر: ۴۲۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۶۶۷

امام جمعه قم: قم در حوزه حجاب و عفاف باید پیشتاز باشد / نباید با توطئه های دشمنان ساده برخورد کرد؛ همگان باید برخوردی قاطع و عبرت آموز داشته باشند

سعیدی، امام جمعه قم بیان کرد: قم از گذشته تاکنون از نظر فرهنگی و معنوی سرمشق کشور و جهان بوده و هست و قم در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ و حجاب و عفاف باید پیشتاز باشد و رعایت ظاهر دینی باید مورد توجه باشد.

مهر:  امام جمعه قم با اشاره به شعار سال گفت: اگر بخواهیم جهش تولید داشته باشیم، باید موانع حضور مردم برطرف شود و این شعار رهبری برگرفته از قرآن و آموزه های دینی است.

 

 آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد گفت: نیمه ماه مبارک رمضان، میلاد با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام است که آن حضرت در نیمه رمضان در مدینه به دنیا آمدند و نام حسن از سوی پیامبر اسلام بر آن حضرت نهاده شد.

 

امام جمعه قم گفت: در شباهت امام حسن مجتبی علیه السلام به پیامبر اسلام و حضرت خدیجه روایتی نقل شده است و آن حضرت خود را شبیه ترین فرد به حضرت خدیجه (س) معرفی کردند.

 

وی گفت: حضرت خدیجه (س) هر آنچه داشت در راستای نشر معارف اسلام تقدیر پیامبر (ص) کرد و خداوند نیز در برابر این خدمت بزرگ حضرت زهرا سلام الله علیها را به ایشان هدیه کرد.

 

آیت الله سعیدی ادامه داد: امام حسن علیه السلام فرمود خداوند ماه مبارک رمضان را برای سبقت گرفتن گروهی از دیگران در بندگی خداوند است.

 

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بیان کرد: قم از گذشته تاکنون از نظر فرهنگی و معنوی سرمشق کشور و جهان بوده و هست و قم در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ و حجاب و عفاف باید پیشتاز باشد و رعایت ظاهر دینی باید مورد توجه باشد.

 

امام جمعه قم با بیان اینکه کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است افزود: دشمنان در این زمینه برنامه ها دارند و نباید با توطئه های دشمنان ساده برخورد کرد و همگان می بایست بر اساس وظیفه خود برخوردی قاطع و عبرت آموز داشته باشند

 

وی اضافه کرد: انسان مسلمان باید در تمام عرصه ها به بهترین ها دست یابد و احوال گوناگون طبیعت پی در پی می آیند و در حال تغییر هستند و آمدن بهار درس و عبرتی است که نشان از خداوند متعال دارد

 

آیت الله سعیدی افزود: اگر بخواهیم جهش تولید داشته باشیم، باید موانع حضور مردم برطرف شود و این شعار رهبری برگرفته از قرآن کریم و آموزه های دینی است.

 

خطیب جمعه قم بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی مردم همواره جایگاه ویژه ای داشته اند و با اتکا به خداوند و مردم می توان مشکلات را پشت سر گذاشت.

آیت الله سعیدی گفت: جهش تولید زمانی رخ می دهد که مردم کالاهای مورد نیاز خود را از تولید داخل تهیه کنند

 

وی گفت: برخی ها به دنبال منافع حرام و غیر مشروع خود هستند که مزدوران دشمنان هستند و باید دست جاسوسان اقتصادی را از امور دخالت در کشور کوتاه شود.

امام جمعه قم با اشاره به وضعیت بحرانی غزه گفت: امروز وضعیت غیر انسانی در غزه فاجعه بشری است و نسل کشی در حال رخ دادن است و موشک های اسراییلی خانه های مردم غزه را به تلی از خاک تبدیل کرده است اما مقاومت همچنان مقتدر ایستاده است و بینی صهیونیست ها را به خاک خواهد مالید

 

خطیب جمعه قم بیان کرد: طوفان الاقصی خاموش شدنی نیست و دنیای آینده دنیا فلسطین خواهد بود و اسراییل از نقشه جهان محو خواهد شد.