کد خبر: ۴۲۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۵۰۳

مدیریت بحران تهران: هشدار سیلاب در ارتفاعات شمال تهران/مسافران از رود دره‌ها فاصله بگیرند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش های شدید طی دو روز آینده نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات این استان هشدار داد و گفت: مسافران نوروزی از مسیل‌ها، رودخانه‌ها و رود دره‌ها فاصله بگیرند.

ایرنا: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش‌های شدید طی دو روز آینده نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات این استان هشدار داد و گفت: مسافران نوروزی از مسیل‌ها، رودخانه‌ها و رود دره‌ها فاصله بگیرند.

 

حامد یزدی مهر، روز یکشنبه از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمال تهران، خبر داد.

 

وی با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، بویژه ارتفاعات پایتخت و امامزاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها بطور جدی اجتناب کنند.

 

یزدی مهر در خصوص آبگرفتگی معابر و لغزندگی محور‌ها و خطر ریزش بهمن نیز هشدار داد و افزود: از مردم عزیز می‌خواهیم در صورت ضروری نبودن، از سفر به محور‌های کوهستانی خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما از صحت سیستم گرمایشی خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی اطمینان داشته باشند.

 

وی در خصوص صعود به ارتفاعات پایتخت نیز هشدار داد و اظهار کرد: طی دو روز آینده طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش برف و باران و تگرگ، وقوع مه و رعد و برق محتمل است، لذا از مردم، مسافران نوروزی و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

 

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان در اواخر امروز هشدار داد و اعلام کرد: تقاضای ما از مردم این است که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

 

با توجه به ماهیت فصل بهار هر لحظه امکان بارش‌های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه‌ها وجود دارد و کم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدار‌ها ممکن است خسارت و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.