کد خبر: ۴۲۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۵۶۰

وضعیت آب و هوا، امروز ۷ فروردین ۱۴۰۳ / ادامه فعالیت سامانه بارشی در ۷ استان

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط از استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان خبر داد.

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط از استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان خبر داد.

به گزارش «تیک»، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی و آب‌وهوای امروز سه‌شنبه ۷ فروردین و روز‌های آتی را تشریح کرد و گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط از استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان تداوم می‌یابد و این سامانه به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

 

کارشناس هواشناسی ادامه‌داد: از بعدازظهر امروز تا پایان هفته با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، بارش باران در برخی نقاط رخ می‌دهد و امروز مناطقی از شمال غرب و فردا علاوه بر آن، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان‌شمالی بارش و کاهش نسبی دما خواهند داشت.

 

به گفته نقشینه، پنجشنبه در برخی نقاط از مرکز و شمال شرق، رگبار پراکنده و بارش برف در نقاط مرتفع رخ می‌دهد و جمعه در برخی نقاط از مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق بارش پراکنده خواهد داشت.

 

وی افزود: از روز شنبه در شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی بارش آغاز می‌شود.

 

کارشناس هواشناسی گفت: امروز در سواحل دریای خزر افزایش دما و فردا کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

 

نقشینه با بیان اینکه امروز خلیج‌فارس مواج و متلاطم می‌شود، افزود: فردا خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد.

 

کارشناس هواشناسی تأکید کرد: تهران امروز و فردا وزش باد دارد که در برخی ساعات شدید می‌شود. 

 

فردا گاهی بارش‌های پراکنده و روز پنجشنبه افزایش ابر و گاهی رگبار در تهران خواهیم داشت.

 

وی ادامه‌داد: بیشینه دما امروز و فردا به ۱۵ درجه می‌رسد و کمینه دما نیز امروز در مهرآباد ۷ درجه ثبت شد.