کد خبر: ۴۲۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۹۷

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۶ فروردین ۱۴۰۳؛ افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در برخی استان‌ها از افزایش نسبی دما در نیمه شمالی ایران خبر داد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در برخی استان‌ها از افزایش نسبی دما در نیمه شمالی ایران خبر داد.

 

 فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در نیمه شمالی کرمان و شرق فارس، سیستان و بلوچستان، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد که در برخی نقاط با گردوخاک و در مناطق مستعد با بارش تگرگ همراه است.

 

کارشناس سازمان هواشناسی از جوی آرام برای فردا در بیشتر مناطق کشور خبر داد و افزود: از بعد از ظهر شنبه در مناطقی از شمال‌غرب و غرب سواحل دریای خزر، بارش پراکنده به شکل رگبار و رعدوبرق رخ می‌دهد. یکشنبه بارش‌ها در شمال غرب، برخی نقاط غرب، جنوب‌غرب و استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز تداوم دارد.

 

به گفته وی، بارش‌ها در روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب تشدید می‌شود و شمال‌شرق نیز بارش خواهد داشت. همچنین بارش‌ها در مناطق مستعد به شکل تگرگ است.

 

گودرزی ادامه داد: تا فردا افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی شده است. همچنین امروز و فردا شرق آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مواج و متلاطم است.

 

وی گفت: تهران امروز در برخی ساعت ها وزش ملایم باد دارد و ۲۴ درجه سانتیگراد بیشینه دمای امروز پایتخت است.