کد خبر: ۴۲۸۵۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۸۳

۱۸۰۰ سال حبس برای زن بمب‌گذار

نیرو‌های ویژه و پلیس ترکیه در عملیاتی ضدتروریستی در فاصله کمتر از یک روز بعد از انفجار در استانبول، به محل اختفای زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش برده و او را دستگیر کردند.

فارس: نیرو‌های ویژه و پلیس ترکیه در عملیاتی ضدتروریستی در فاصله کمتر از یک روز بعد از انفجار در استانبول، به محل اختفای زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش برده و او را دستگیر کردند.
زنی که در نوامبر ۲۰۲۲، یک وسیله انفجاری در خیابان استقلال استانبول جاسازی کرده بود، به هفت بار حبس ابد به همراه هزار و ۷۹۰ سال حبس اضافی محکوم شد.
به نقل از راشاتودی، در ساعت ۱۶:۲۰ عصر ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ در خیابان استقلال منطقه بی‌اغلو استانبول ترکیه انفجاری رخ داد که در نتیجه آن ۶ نفر کشته شدند و ۹۹ نفر دیگر زخمی شدند.

نیرو‌های ویژه و پلیس ترکیه در عملیاتی ضدتروریستی در فاصله کمتر از یک روز بعد از انفجار در استانبول، به محل اختفای زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش برده و او را دستگیر کردند
اداره امنیت استانبول بعد از بازجویی از این فرد اعلام کرد که نام او «احلام البشیر» و تبعه سوری است که اعتراف کرده توسط گروهک تروریستی «پ. ک. ک» به‌عنوان یک افسر اطلاعاتی آموزش دیده و از طریق منطقه عفرین در ادلب (سوریه) وارد خاک ترکیه شده است.

البشیر در دادگاه حاضر به دفاع از خود نشد و قاضی دادگاه چنین حکمی را برای او صادر کرد.