کد خبر: ۴۲۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۷۷۵

میزان رضایت مردم نسبت به نظافت تهران

طبق آمار‌های ثبت‌شده در اسفند ۱۴۰۲ در سامانه ۱۳۷ پلاس، نظافت شهری پس از سال‌های پیاپی که اولین شکایت و مطالبه مردم در سامانه ۱۳۷ بود، بالاخره به رتبه سوم سقوط کرد و این نشان از رضایت نسبی مردم در این حوزه دارد.

طبق آمار‌های ثبت‌شده در اسفند ۱۴۰۲ در سامانه ۱۳۷ پلاس، نظافت شهری پس از سال‌های پیاپی که اولین شکایت و مطالبه مردم در سامانه ۱۳۷ بود، بالاخره به رتبه سوم سقوط کرد و این نشان از رضایت نسبی مردم در این حوزه دارد.
سامانه خدمات و فوریت‌های شهری (۱۳۷ پلاس) با هدف بهبود و تسریع و تسهیل خدمات رسانی به شهروندان در محلات تهران راه اندازی شده است. آمار‌های این سامانه در راستای شفاف سازی به صورت ماهانه روی سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری می‌شود. در چند سال گذشته موضوع نظافت معابر جزو اصلی‌ترین مطالبات مردمی بود و بیشترین فراوانی را داشت، اما با پیگیر‌های صورت گرفته و طبق آخرین اطلاعات سامانه ۱۳۷ پلاس (اسفند ۱۴۰۲) ثبت درخواست شهروندان در خصوص نظافت معابر کاهش یافته است.
به گزارش همشهری‌آنلاین، علت این موضوع نیز به تغییر رویکرد شهرداری تهران در حوزه پسماند بر می‌گردد. کاهش پیمانکاران حوزه جمع آوری پسماند و نظافت شهر از ۱۳۰ پیمانکار به ۱۴ نفر و همچنین اجرای طرح‌هایی مانند نوماند و تغییر جمع آوری زباله خشک باعث افزایش رضایت مردم در حوزه نظافت و تمیزی تهران شده است.

همین اعداد و ارقام نشان می‌دهد که مدیران شهری مناطق و نواحی موضوع نظافت معابر و نگهداشت شهر را با جدیت پیگیری کرده اند. آن طور که اعداد و آمار‌ها نشان می‌دهد، اسفند سال گذشته ۱۴۵ هزار و ۷۸۳ پیام در سامانه ۱۳۷ پلاس ثبت شده است که شهروندان ۲۰۳ هزار و ۴۸۶ تماس تلفنی، ۲۲۸۷۹ تماس اینترنتی و ۴۴۸۹ تماس هم به صورت پیامکی و ... داشته اند. همچنین اعداد این سامانه نشان می‌دهد که کاشت نهال در منزل و باغچه معابر، رکوردار تماس‌ها بوده اند.
جزئیات تماس‌ها
بیشترین فراوانی: مناطق ۱، ۲، ۴، ۵ و۱۵

کاشت نهال در منزل: ۲۳۲۸۴

کاشت نهال در باغچه: ۱۲۹۵۸

نظافت معابر: ۵۵۷۱

آلودگی صوتی: ۳۲۰۴

جمع آوری زباله و ضایعات: ۳۱۲۱

لایروبی جوی: ۲۶۸۳

سد معبر اصناف در پیاده رو: ۲۴۴۹

سد معبر دستفروشی وانتی ها: ۲۳۷۰

سد معبر دستفروش در پیاده رو: ۲۳۳۷

جمع آوری خاک و نخاله: ۲۱۴۰

سهم حوزه پاسخگویی
خدمات شهری: ۶/۷۸ درصد

فنی و عمرانی: ۲/۹ ذرصذ

شهرسازی: ۲/۷ درصد

ترافیک: ۴/۴ درصد

اجتماعی و فرهنگی: ۶/۰ درصد