کد خبر: ۴۲۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۷۲

چهار پدیده بازار مسکن در شروع سال ۱۴۰۳

چهار منطقه مارلیک، عظیمیه، پردیس و سعادت‌آباد از ابتدای سال ۱۴۰۳ به مناطق محبوب و پرجستجو برای خرید مسکن تبدیل شده‌اند

چهار منطقه مارلیک، عظیمیه، پردیس و سعادت‌آباد از ابتدای سال ۱۴۰۳ به مناطق محبوب و پرجستجو برای خرید مسکن تبدیل شده‌اند
خرید آپارتمان در چهار منطقه مارلیک و عظیمیه در کرج و پردیس و سعادت‌آباد در تهران از ابتدای سال ۱۴۰۳ بیشترین میزان جستجوی اینترنتی را به خود اختصاص داده است
خرید آپارتمان در کرج احتمالا به دلیل مجاورت با پایتخت رونق گرفته است. و قیمت کمتر خانه‌های مارلیک و عظیمیه هم در جلب توجه بخشی از متقاضیان خرید مسکن در تهران بدون تاثیر نیست. رشد جست‌وجوی اینترنتی در پردیس را هم می‌توان با چنین منطقی توجیه کرد اما وضعیت خرید مسکن در سعادت‌آباد کاملا متفاوت است.

خرید آپارتمان در عظیمیه
خرید آپارتمان در عظیمیه کرج از ابتدای امسال و طی همین هفته‌]ای اخیر رونق گرفته است. بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد بین فایل‌های منتشر شده توسط مشاوران املاک، قیمت عظیمیه یکی از مناطق باارزش‌ترین در بازار مسکن کرج است. ناگفته نماند که فراوانی فضای سبز و پارک‌ها و در ضمن شرایط جوی مناسب موجب شده تا جابه‌جایی‌های زیادی به این منطقه اتفاق بیفته.
خرید آپارتمان در عظیمیه آن‌هم از نوع تازه‌ساز، بر اساس ارقام پیشنهادی فروشندگان در پلتفرم‌های مخصوص حوزه مسکن، متری ۷۷ میلیون تومان آب می‌خورد.

قیمت آپارتمانی ۸۵ متری و دوخوابه در عظیمیه کرج، شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. فروشنده بابت هر مترمربع حدود ۷۷ میلیون تومان قیمت تعیین کرده است. حدود پنج سال از ساخت این واحد می‌گذرد و آسانسور، پارکینگ و انباری از جمله ویژگی‌ها و امکانات آن است.

آپارتمان ۸۶ متری دیگری با عمر بنای ۱۵ سال متری ۴۶ میلیون تومان آگهی شده است. فروشنده دیگری بابت آپارتمان ۸۸ متری و ۱۰ سال ساخت متری حدود ۶۵ میلیون تومان در نظر گرفته است.

آپارتمان ۷۰ متری در عظیمیه که حدود هشت سال از زمان ساخت آن می‌گذرد، معادل ۷۰۰ میلیون تومان است، یعنی متری ۱۰ میلیون تومان.

خرید آپارتمان در مارلیک
خرید آپارتمان در مارلیک یکی دیگر از عبارت‌های پرجستجوی گوگل در روزها و هفته‌های اخیر بوده است. اگر بخواهیم این مسئله را به رونق بازار مسکن در مارلیک کرج ربط بدهیم، با معمای پیچیده‌ای روبرو هستیم چون بازار مسکن مارلیک حداقل تا الان هرگز این میزان محبوبیت را تجربه نکرده است.

قیمت آپارتمان ۷۰ متری در مارلیک در حالی توسط فروشنده متری حدود ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که که نوساز و دوخوابه است. آسانسور، پارکینگ و انباری از جمله امکانات این واحد است.

قیمت آپارتمان ۸۰ متری که دارای ویژگی‌ها و امکانات مشابه است، متری ۳۱ میلیون تومان است و سرجمع دو میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان برای مشتری آب می‌خورد. فروشنده دیگری برای خانه ۸۰ متری که سال ۹۴ ساخته شده، متری ۲۶ میلیون تومان در نظر گرفته است.

خرید آپارتمان در پردیس
خرید خانه در پردیس با توجه به تورمی که در حال حاضر بازار مسکن تهران تجربه می‌کند، قابل توجیه است. پردیس از چند سال پیش به این طرف یکی از مقاصد مهاجرت مردم تهران بوده و اتفاقا در بازار اجاره هم سرشناس است. به همین دلیل از جست‌وجو‌های اینترنتی می‌توان به این نکته رسید که نوسانات قیمتی در این منطقه برای خیلی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت خانه در پردیس به گفته مشاوران املاک تقریبا با همین بهانه رشدی چشمگیر را تجربه کرده و از آن‌طرف متوسط اجاره ماهانه آپارتمان‌‌های پردیس در بهمن و اسفند سال گذشته با عبور از مرز شش میلیون تومان به حدود هفت میلیون تومان رسیده است.

قیمت آپارتمام در پردیس برای واحدی ۸۷ متری، ساخته شده در سال ۱۴۰۱ و با دو اتاق خوابه حدودا ۳۳ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است و به این ترتیب مبلغ کل همین وحد به دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می‌رسد. فروشنده دیگری برای واحد ۹۸ متری خود با همین ویژگی‌ها، متری حدود ۳۲ میلیون و ۶۵۳ میلیون تومان تعیین کرده است.

یک واحد ۱۷۵ متری نوساز و سه‌خوابه در پردیس از سوی فروشنده متری ۲۹ میلیون و ۷۱۴ میلیون تومان قیمت خورده تا متقاضیان برای خرید آن حداقل به پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول نیاز داشته باشند.

خرید آپارتمان در سعادت‌آباد
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد را می‌توان مختص افرادی دانست که از نظر مالی در مضیقه نیستند. خرید مسکن در سعادت آباد پول زیادی می‌خواهد. در آخرین گزارش رسمی بانک مرکزی حدود ۱۰۰ میلیون تومان است. این یعنی خرید آپارتمان در سعادت آباد با متراژ ۱۰۰ متری و ۸۰ متری در سعادت‌آباد به ترتیب هشت و ۱۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

خیابان‌های فرهنگ، صراف‌ها، ۲۴ متری، سرو، دشت بهشت، علامه، پاکنژاد، پامچال، مروارید، لادن، خیابان فراز یا همان کوی فراز، پویش، شکوفه، پرورش، بهزاد و درختی می‌توان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین خیابان‌های سعادت‌آباد دانست.

قیمت آپارتمان ۶۰ متری که هشت سال از زمان ساخت آن می‌گذرد، در عین حال تک خواب و فول امکانات است متری ۲۱۶ میلیون تومان تعیین شده، این یعنی قیمت کل ۱۳ میلیارد تومان است. قیمت آپارتمان ۷۲ متری دیگری که یک خوابه است و سال ۹۴ ساخته شده، متری ۱۵۹ میلیون تومان است.

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در محله آتی‌ساز سعادت‌آباد هم که سال ساخت آن به قبل از ۱۳۷۰ می‌رسد، متری ۱۶۷ میلیون و ۵۰۰ میلیون تومان است که با این اوصاف خریدار باید پولی معادل ۱۳ میلیارد و و ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید کنار بگذارد. اما فروشنده دیگری برای واحد ۸۰ متری دوخواب نوساز خود متری حدود ۲۳۱ میلیون تومان در نظر گرفته است؛ بنابراین خریدار برای خرید این خانه باید ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشد.