کد خبر: ۴۲۹۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۵۸۰

گودزیلای تایلندی بر اثر چاقی مرد

ماکاک (نوعی بوزینه دم‌کوتاه) که به‌دلیل چاقی مفرط به گودزیلای تایلندی معروف شده‌ بود، بر اثر  گودزیلای تایلندی در دامپزشکی کریستال‌پت، در حالی آخرین نفس‌های خود را کشید که دست کوچکش در دست صاحبش قرار داشت.


ماکاک (نوعی بوزینه دم‌کوتاه) که به‌دلیل چاقی مفرط به گودزیلای تایلندی معروف شده‌ بود، بر اثر 
گودزیلای تایلندی در دامپزشکی کریستال‌پت، در حالی آخرین نفس‌های خود را کشید که دست کوچکش در دست صاحبش قرار داشت.
خانواده‌ای که از این میمون نگهداری می‌کرد، از آن برای جلب مشتری به غرفه‌شان در بازار استفاده می‌کردند و اکنون به‌دلیل اینکه اجازه دادند این میمون بخت‌برگشته به انواع شیرینی‌ها و خوراکی‌های چرب اعتیاد پیدا کند و آنقدر چاق شود که سلامتی‌اش را از دست بدهد، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.
گردشگرهایی که در بازار با این میمون که جلیقه‌ای بامزه به تن داشت روبه‌رو می‌شدند، به او انواع خوراکی‌های مضر مانند انواع فست‌فود می‌دادند و این میمون در مدت زمان کمی چاق شد و وزن او به بیش از ۱۹ کیلوگرم رسید. متاسفانه این میمون توانایی لاغر شدن نداشت و گرفتار بیماری‌های ناشی از چاقی شد.
این نوع بوزینه‌ها معمولا در اسارت تا ۳۷ سالگی عمر می‌کنند. اما گودزیلا فقط ۶ سال عمر کرد. این میمون به دیابت، بیماری تیروئید و سندرم کوشینگ مبتلا شده بود که تمامی این بیماری‌ها در اثر مصرف انواع غذاهای ناسالم، شیرینی و شکلات و نوشیدنی‌های شیرین و قندی ایجاد شده بود. در واقع این میمون به‌دلیل مهربانی دیگران جانش را از دست داد.