کد خبر: ۴۲۹۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۱۴۴

فوری/اطلاعیه مهم ایران خودرو برای متقاضیان | عیدانه فروش فوری ایران خودرو به قیمت کارخانه برای عید قربان

ایران خودرو | در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.

ایران خودرو | در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.
با پیگیری صورت گرفته مشخص شد، در جدول منتشر شده، بهای کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو که براساس ضوابط نهادهای مرتبط در قیمت‌گذاری تعیین می‌شود درج شده و در ستون قیمت نهایی نیز بهایی که توسط مصرف‌کننده پرداخت می‌شود با احتساب مبالغ مربوط به پرداخت‌های قانونی شامل شماره‌گذاری، مالیات و… که سالانه توسط مبادی ذی‌ربط بروزرسانی و اعلام می‌شود، درج شده است.
براساس این گزارش، هزینه‌های قانونی از جمله مالیات ارزش افزوده که در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته افزایش یافته، حقوق دولتی بوده و مستقیما به مبادی ذی‌ربط پرداخت می‌شود و ارتباطی به قیمت کارخانه‌ای محصولات ندارد.

قیمت محصولات این شرکت براساس دستورالعمل تنظیم بازار شورای رقابت است و تغییری در قیمت‌های مصوب ایجاد نشده است.
متقاضیان فوق می‌توانند طی مدت ۱۰ روز یا زمان تکمیل ظرفیت با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

زمان فعال سازی این بخشنامه بر روی سایت ایران خودرو بعد از ارسال پیامک خواهد بود.

کلیه شرایط عمومی و اختصاصی بخشنامه‌های فراخوان اولویت‌های سامانه یکپارچه خودرو در خصوص متقاضیان این بخشنامه لازم الاجرا می‌باشد

برنامه پیش فروش در این جدول مشمول مصوبه شورای رقابت بوده و در صورت افزایش قیمت محصول در زمان تحویل بخش معادل پیش پرداخت مشمول افزایش قیمت نمی‌شود

در صورت تغییر نرخ الزامات قانونی تا زمان فاکتور پرداخت ما به التفاوت بر عهده خریدار خواهد بود.
لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه خردادماه 1403 صبح امروز دوشنبه از سوی این شرکت اطلاع رسانی شد.

اطلاع نمایندگی‌های مجاز می‌رساند شرایط پیش فروش فراخوان محصول دنا پلاس دستی (۶ سرعته) صرفاً جهت اولویت‌های مندرج در این بخشنامه اعلام می‌شود .

متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نمودند و اسامی ایشان به عنوان اولویت‌های دنا پلاس دستی مربوط به اولویت‌های تابستان ۱۴۰۳ این شرکت اعلام شده است و برای ایشان توسط شرکت ایران خودرو پیامک ارسال گردیده و یا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اسامی آنها درج شده است امکان ثبت نام در این بخشنامه را دارند.

آبی‌های جاده مخصوص دو محصول خود را به عنوان جایگزین دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک در دسترس متقاضیان قرار دادند.
ثبت نام کنندگان برای دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک در دور اول فروش محصولات شرکت های خودروساز در سامانه یکپارچه فروش خودرو اقدام کرده بودند باید به جای خودروی انتخابی خود یا دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک آپشنال یا رانا پلاس ارتفا یافته را انتخاب کنند.
خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص بعد از اجبار سازمان ملی استاندارد مبنی بر ارتقا استانداردهای خودرویی مجبور شد برخی محصولات خود را از سبد محصولاتی خود حذف کند.
دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک نیز یکی از این خودروها بود
البته این مساله برای آبی های جاده مخصوص تبعاتی نیز در پی داشت. به عنوان مثال خروج پژو پارس از سبد محصولاتی ایران خودرو به حدی با مخالفت ثبت نام کنندگان روبرو شد که مدیران این خودروساز مجبور شدند تا پایان بهار ۱۴۰۳ این محصول محبوب خود را در خطوط تولید نگه دارند.

به نظر می رسد عمده چالش متقاضیان با محصولات جایگزین افرایش قیمت آنها به نسبت خودروهایی باشد که پیش از این از سوی آنها در سامانه یکپارچه فروش انتخاب کرده بودند. این مخالفت ها در ارتباط با محصولات پیشنهادی جایگزین برای دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک نیز وجود دارد.

ایران خودرویی ها برای اینکه بتوانند دل مشتریان خود را به دست بیاورند؛ دو اقدام را در دستور کار قرار داده اند. اول، امکان پیش فروش دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک آپشنال را برای ثبت نام کنندگان فراهم کردند. مشتریان می توانند دو بازه زمانی آبان یا آذر سال جاری را به عنوان موعد تحویل انتخاب کنند.

مشتریان دنا پلاس اتوماتیک اگر آبان ۱۴۰۳ قصد داشته باشند خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند باید مبلغی حدود ۳۵۰ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت به حساب ایران خودرو واریز کنند. چنانچه موعد تحویل در آذر ماه امسال برای آنها مناسب باشد؛ مبلغ پیش پرداخت به حدود ۳۱۵ میلیون تومان کاهش می باید. البته الباقی قیمت خودرو به قیمت روز در زمان واگذاری از مشتریان دریافت خواهد شد.

مسیر دوم برای ثبت نام کنندگان دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک انتخاب رانا پلاس ارتقا یافته است. این محصول ایران خودرو با قیمت حدود ۴۵۷ میلیون تومان و در بازه ۹۰ روزه برای مشتریان فاکتور خواهد شد.

الیته فراموش نکنیم متقاضیان می توانند دنا پلاس اتوماتیک آپشنال را در بازه ۹۰ روزه نیز از ایران خودرویی ها تحویل بگیرند. قیمت این محصول خودرو حول و حوش ۷۰۰ میلیون تومان است.

این طرح جایگزینی برای آن دسته از متقاضیانی که دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک را انتخاب کرده و موعد تحول خودروی آنها تابستان ۱۴۰۳ اعلام شده در دسترس است. البته پیش از ورود به سایت فروش این خودروساز، ایران خودرویی برای متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می کنند.