کد خبر: ۵۱۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۹۱۶۴
یک روزنامه لبنانی گزارش داد:

طرح داعش برای تصرف مکه و مدینه در عید قربان

روزنامه البناء چاپ لبنان در گزارشی فاش کرد: داعش در صدد حمله به عربستان سعودی در عید قربان آتی است.
روزنامه البناء چاپ لبنان در گزارشی فاش کرد: داعش در صدد حمله به عربستان سعودی در عید قربان آتی است.

به گزارش «تیک»، این روزنامه با اشاره به اینکه توانسته است اطلاعاتی در مورد طرح داعش برای حمله به عربستان به دست آورد، افزود: این اطلاعات حکایت از این دارد که طرح داعش بر اساس تصرف مدینه منوره و مکه مکرمه در عید قربان است که توجه غرب و متحدانش را به خود جلب کرده است.

براساس گزارش روزنامه البناء، عربستان سعودی در معرض خطر قرار گرفته و در همین راستا نشست وزیران امور خارجه قطر، مصر، امارات و اردن در عربستان و به ریاست "سعود الفیصل" برگزار می‌شود و علی‌رغم برگزاری این نشست تحت عنوان حل سیاسی بحران سوریه، رایزنی‌ها به اتخاذ تدابیر لازم از سوی این کشورها برای مقابله با داعش مربوط می‌شود.

البناء گزارش داد: عربستان سعودی در این نشست از قطر پرونده اطلاعاتی داعش و توقف هرگونه ارتباط و حمایت این کشور از این گروهک را درخواست کرده و از اردن و مصر می‌خواهد که واحدهای امنیتی و نظامی ویژه مبارزه با تروریسم خود را به مکه و مدینه انتقال دهند و همچنین از امارات می‌خواهد که تدابیر لازم را برای مقابله با حمایت مالی از داعش که از طریق بانک‌های این کشور صورت می‌پذیرد، اتخاذ کند.

این روزنامه لبنانی در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: روزهای بین پنجم تا پانزدهم اکتبر که در عربستان تعطیلات عید قربان است، تاریخ خطر برای این کشور به شمار می‌رود. صدها تن از عناصر داعش از ملیت‌های مختلف برای انتقال به این کشور تحت پوشش حج همانطوری‌که در گزارش‌ها آمده، آماده هستند. باندهای مرتبط با القاعده در عربستان هم آماده تامین تسلیحات و سایر موارد لجستیکی برای این افراد هستند.